У Херсонській та Миколаївській областях було зосереджено чимало пасік, але внаслідок військової агресії росії велика їх кількість нині частково або повністю зруйновані.
«Пасіки руйнуються, розорюються через вибухи і пожежі, через відсутність належного догляду на територіях, які окуповані або де ведуться активні бойові дії», - пояснює голова БФ «Допомога на бджолиних крильцях» Тетяна Васильківська. Її проєкт в рамках конкурсу Грантів групам взаємодопомоги підтримала ГО Південна стратегія розвитку, про що повідомила на своїй сторінці у соцмережі.
Пасічники отримали 187 пакетів бджіл, ветеринарні препарати, дезінфектори та білкові корми. Допомога постраждалим господарствам надається за рахунок гранту розміром у 10 тисяч доларів.
«Моя пасіка була зруйнована внаслідок прильоту. Я поступово почала відновлювати пасіку з весни минулого року. Ця допомога надзвичайно полегшить відродити моє господарство» – поділилась пасічниця Юлія.
Серед критеріїв відбору пасічників були сім’ї бджолярів-військовослужбовців та родини, у кого хтось із рідних загинув на війні.
«Багато бджолярів пішли боронити державу і також вимушено залишили пасіки з надією відновити після повернення зі служби. Поля на окупованих і замінованих територіях не засівалися медодаями, що теж зменшило кормову базу для бджіл. Відновлення пасік необхідно для збереження потенціалу галузі бджільництва», - підкреслила Тетяна Васильківська.
Довідка. Проєкт «Гранти групам взаємодопомоги» реалізується Південною стратегією розвитку Southern Development Strategy у партнерстві з спільним офісом DanChurchAid та Kirkens Nødhjelp в Україні за підтримки Гуманітарного фонду для України #UkraineHumanitarianFund Управління ООН з координації гуманітарних справ / OCHA Ukraine.
Фото: ГО Південна стратегія розвитку.
Гривна