Річ у тому, що набув чинності закон від 11.07.23. Згідно з його положеннями продавцям дали час на реалізацію залишків нікотинових та тютюнових виробів. Йшлося про строк у 12 місяців – і він минув.
Тепер усі сигаретні упаковки мають містити комбіноване медичне попередження. 65% площі найбільшої сторони пачки займатиме зображення захворювань, до яких призводить паління. Для людей, які хочуть позбутися залежності, на кожній пачці передбачено QR-код.
Це посилання на безкоштовний сервіс Центру громадського здоров’я, який надає допомогу для відмови від вживання тютюну "Я кидаю курити!".
Розроблено три групи наборів, у кожній з яких міститься 14 медичних попереджень. Їх планують оновлювати щорічно.
Рік тому також набули чинності статті, які передбачають заборону реалізації тютюну для самокруток, продажу сигарет, рідин до електронних сигарет з ароматизованими добавками. Встановлено:
- вимоги щодо звітності виробників та дистриб’юторів тютюнових виробів та е-сигарет.
- вимоги до складу рідин для е-сигарет;
- заборону низки добавок до тютюнових виробів та е-сигарет, які могли змінювати думку споживача начебто ці вироби є корисними.
Нагадаємо, що близько 25% українського населення споживають нікотинові та тютюнові вироби. Більшість курців чоловіки (36%), а частка жінок, які мають шкідливу звичку – 15%. Причому відсоток жінок-курців значно зріс останніми роками. У 2017-му споживачами шкідливої продукції були лише 7% українок.
За даними ВООЗ, 50% користувачів електронних сигарет та 38% споживачів сигарет для нагрівання називають причиною їх використання приємний запах та смак. Заборона ароматизаторів є вкрай важливим кроком задля захисту молоді від вбивчої продукції.
Відомо, що тютюн щороку забирає життя понад 100 тисяч українців.
Today