Кожен учасник благодійного забігу під час реєстрації міг обрати назву одного з міст, яке зараз у тимчасовій окупації. Тетяна Дибань обрала свій рідний Таврійськ.
"Дихання вже в нормі, а так хвилювання є. Не було такого, що б мене заставило залишитися вдома. Неважливо дощ був би чи сніг — я б прийшла. Для мене це важливо. Я себе відчуваю тут, як вдома просто серед тих людей, які, як і ми, в одній ситуації опинилися зараз", — говорить жінка.
Новокаховчани Наталя та Олександр Шахови розповідають, бігли на підтримку Каланчака та Чаплинки. Говорять, що бігти не важко, бо займались спортом.
Учасники благодійного забігу на підтримку тимчасово окупованих міст, Одеса, 7 липня 2024 року. Суспільне Херсон
Василь Коваль — одесит. Розповідає, участь у заході взяли всією родиною.
"Дуже складний вибір був, було багато міст, дуже файних, красивих, дорогих серцю. Брали місто, яке найдорожче серцю", — каже він.
Назви тимчасово окупованих українських міст на футболках учасників забігу, Одеса, 7 липня 2024 року. Суспільне Херсон
"У Сєверодонецьку ми були, у Новій Каховці також були, але коли ми вибирали наші села, то я бажаю, щоб кожне село, яке під окупацією, було вільне", — розповіла учасниця пробігу Дар'я Коваль.
Благодійний фонд “Вітри змін” під час заходу організував фотовиставку. На світлинах українські міста до та під час повномасштабного вторгнення, розказав відеограф В’ячеслав Буренко. Чоловік теж взяв участь у забігу. Він — херсонець. Біг, говорить, на підтримку тимчасово окупованого Сімферополя, де не був понад десять років.
Фотографії тимчасово окупованих міст, які представили на виставці під час благодійного забігу, Одеса, 7 липня 2024 року. Суспільне Херсон
"Фотографії нам кидали люди з усієї України, навіть з окупованих міст. Дуже хочуть, що вся Україна, а також світ побачили ці світлини. Хочемо подякувати всім нашим захисникам та захисницям, які щодня боронять кордони нашої держави. І саме завдяки їм у нас є така можливість сьогодні зробити, пробігти такий забіг та організувати фотовиставку", — говорить він.
Донеччина, Луганщина, Крим, лівобережжя Херсонщини, частина Запорізької та населені пункти Харківської областей, наразі перебувають під тимчасовою окупацією. Назви міст учасники обирали самостійно. Організатори забігу — благодійна організація "Благодійний фонд "Місто тисячі джерел". Її голова Наталя Марченко каже, серед 200 зареєстрованих учасників є переселенці та одесити. Подолали дистанцію 150 людей.
Учасники благодійного забігу на підтримку тимчасово окупованих міст, Одеса, 7 липня 2024 року. Суспільне Херсон
"Так, як ми самі з Нової Каховки, наше місто з першого дня в окупації, то мета ще раз нагадати, що є ті міста, які чекають повернення в Україну, і можливо таким чином донести до людей, які знаходяться в окупації, що ми не забули про них, ми чекаємо повернення, щоб об’єднатися з ними знову", — каже Наталя Марченко.
Сергій Навалкін дистанцію у два кілометри 400 метрів подолав за 7 хвилин та 46 секунд і фінішував першим.
"Повернутися додому немає змоги. І для нас то велика біда, тому що люди, які приїжджають, все одно мають якісь проблеми. Найбільше бажання — повернутись додому, дуже хочу цього", — говорить учасник пробігу Сергій Навалкін.
Раніше Херсонська ОВА повідомила, що у Миколаєві відкрили гуманітарний хаб для переселенців з Херсонської області. У ньому безплатно можна отримати юридичну, психологічну та гуманітарну допомогу.
Суспільне Херсон