Відповідну заяву зробила заступниця міністра соцполітики Дарія Марчак. Вона вказала на те, що громадянам слід якомога довше будувати кар'єру та не поспішати на пенсію. Річ у тому, що заслужений відпочинок буде мінімально оплачуватися державою. І молодим українцям слід уже зараз думати про те, як забезпечити себе у похилому віці.
За словами чиновниці, головна причина негативної тенденції – це демографічна криза, і дефіцит працездатних людей не можна буде усунути ще кілька десятиліть. Причому населення зростатиме за умови, якщо війна невдовзі закінчиться і наші співвітчизники масово повертатимуться з-за кордону.
Наразі на одного українця, який офіційно працює та сплачує податки, припадає один пенсіонер, і це співвідношення вже є критичним. Завдяки грошовій підтримці партнерів всі пенсії та соціальні виплати надаються у повному обсязі, але ніхто не може гарантувати їх у майбутньому. Проблема посилюватиметься і пенсії будуть мізерними.
Держава не відмовиться від солідарної пенсійної системи, але виплати значно скорочуватимуться. ЇХ не вистачатиме навіть на базові потреби. В Уряді розробляють накопичувальну пенсійну систему, щоб громадяни отримувати дві виплати – соціальну від влади, а також страхову – яку забезпечать за рахунок їх внесків на власні пенсійні рахунки.
Марчак закликала:
-відкладати гроші на старість;
-налаштовуватися на роботу після 60 – щонайменше до 65 років.
"Солідарні пенсії в європейських країнах – це мінімальна гарантія, а якщо людина хоче собі високу пенсію, то вона здійснює накопичення під час життя", – наголосила заступниця міністерки соцполітики Оксани Жолнович.
Today