Власниця мережі херсонських книгарень Анна Лісова відкрила заклад в Івано-Франківську, бо після початку повномасштабного вторгнення туди переїхали багато жителів Херсонщини. Зокрема там працює Херсонський державний університет та ХАБ.
Відкриття книгарні херсонки Анни Лісової в Івано-Франківську, червень 2024 року. Анна Лісова
"Я отримала кілька пропозицій від свого колеги з інших областей, які запропонували мені, хоча вивезти товар для того, щоб його можна було зберегти. І там же в них на складах розібрати його і зробити повернення, це можливо. Я прийняла рішення приїхати в Херсон і взятися за роботу зі збору книжок. Це така трохи сумна робота, тому що ти майже не можеш сказати, що ти руйнуєш те, що будував. Але ти якось робиш цю роботу. Бо був магазин дуже гарний, наповнений книжками, наповнений спогадами, подіями. І зараз ти сам складаєш ці книжки в коробці. Але я думала, що може краще, щоб ці книжки не ховати, а дати їм другий шанс", — говорить Анна Лісова.
Відкриття книгарні херсонки Анни Лісової в Івано-Франківську, червень 2024 року. Анна Лісова
Анна розповідає, вирішила вивозити книги після включення снаряда поруч з її офісом у середмісті Херсона. Переїзд тривав дванадцять днів: за чотири вона знайшлася та орендувала в Івано-Франківську приміщення, ще за стільки часу — збирала книги в Херсоні, далі – оформлювала нову книгу. На відкриття крамниці, говорить жінка, прийшли вимушені переселенці з Херсонщини.
Відкриття книгарні херсонки Анни Лісової в Івано-Франківську, червень 2024 року. Анна Лісова
"Багато було привітань, кажуть: "Ми Вам з Чаплинки привезли привітання", хтось із Каховки. Тобто ми працюємо дуже довгий час з усією областю. І в нас багато друзів, колег наших залишилися, або десь кудись переїхали", — каже жінка.
Власниця мережі книгарень Анна Лісова, Херсон, червень 2024 року. Суспільне Херсон
Книгарня стала ще одним місцем зустрічі херсонців. Там відбулась перша презентація книги – публічного щоденника головної редакторки "Відчуйте цукор моменту", яку написала вимушена переселенка з Маріуполя Анна Нечіпуренко.
"Це, взагалі, перша презентація, вона так трохи хвилювалася, як це буде. Як би можуть сприймати читачі і його взагалі, як це з технічної сторони. Але все пройшло дуже гарно. Вона давала практичні поради й вони самі на цій зустрічі ще й писали. І потім ще зачитували, і кілька людей не хочуть прочитати, тому що дуже було так тяжко і люди плакали. Але потім вони подякували їй і сказали, що ми ось це написали, трошки ми плакали, але нам це допомогло теж щось такий вузлик розв'язати", — розповіла вона.
У Херсоні також продовжують працювати дві книжкові Анни. Магазини не припиняли роботу і під час окупації міста. Тоді, каже жінка, серед херсонців зріс попит на книги з історії України та україномовну літературу.
Суспільне Херсон