ТЦК можуть зробити цивільною структурою, і відтак всі їхні працівники будуть вдягнені у цивільний одяг. Через це розрізнити їх у натовпі звичайних міських перехожих буде зовсім непросто.
Про можливе реформування територіальних центрів комплектації розповів голова Комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.
Незважаючи на новий закон про мобілізацію, який набрав чинності ще місяць тому, поповнення українського війська усе ж просувається надто повільно. Влада вважає, що в цій ситуації недопрацьовують ТЦК, і що ефект від їхньої діяльності має бути значно вищим. Через це зараз розглядають кілька варіантів реформування ТЦК, які могли би підвищити коефіцієнт корисної дії цих формувань.
Один із варіантів – підпорядкування ТЦК Міністерству оборони. Прибічники такої ініціативи вважають, що безпосереднє підпорядкування значно поліпшить комунікацію ТЦК із військовим відомством. І завдяки цьому мобілізація піде значно швидше та в більших обсягах.
Другий варіант – зробити ТЦК цивільними установами. Тоді центри комплектування будуть повністю підпорядковані цивільним службам, і співробітники ТЦК не носитимуть військового одягу.
“Створення рекрутингових центрів та збільшення їхньої кількості вже частина реформи”, – зазначив нардеп.
Однак цей варіант, як і перший, потребує детального аналізу, зауважив Завітневич. Адже програма-мінімум будь-якої реформи – не зашкодити тому, що вже надбано і працює. Очільник оборонного комітету також наголосив, що будь-які зміни під час війни треба втілювати вкрай обережно, аби ще більше на зашкодити. Адже зараз система мобілізації, хоч і пробуксовує, та все ж працює.
“Потрібно все обговорювати та чесно визнавати, що запрацює, а що ні”, – резюмував нардеп.
Today