Олександр Немикін, гауляйтер і депутат з Верхніх Сірогоз від ОПЗЖ, про якого писав ЦЖР, отримав від СБУ підозру
70-річний Олександр Немикін, фігурант публікацій ЦЖР, депутат Нижньосірогозької селищної ради Генічеського району від ОПЗЖ, призначений росіянами гауляйтером села Верхні Сірогози, отримав від СБУ заочну підозру. За колабораційну діяльність йому світить від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Про це з посиланням на текст підозри повідомляє Центр журналістських розслідувань.
Слідчі підтвердили інформацію ЦЖР про те, що 70-річний Немикін Олександр Васильович, мешканець села Верхні Сірогози Нижньосірогозької громади добровільно перейшов на бік ворога. Він у 2023 році очолив незаконну російську адміністрацію в рідному селі.
Як повідомляв торік ЦЖР, Олександр Немикін – депутат Нижньосірогозької селищної ради від проросійської ОПЗЖ.
«Немикін раніше працював технологом і охоронцем Сірогозького комбінату хлібопродуктів. Завжди пиячив і обдурював клієнтів підприємства. В 2020 році його обрали депутатом і виділили йому кабінет для прийому виборців у Верхніх Сірогозах, але він там практично не з’являвся, хоча на самі сесії селищної ради їздив. Дуже гнилий тип. Він завжди був проросійським», – так про нього розповідали мешканці громади.
За скоєний злочин Олександру Немикіну заочно повідомили підозру за ч.5 ст.111-1 КК України – колабораційна діяльність. Йому світить від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
ЦЖР також писав, що помічником гауляйтера Немикіна став Шумак Володимир Олександрович, 8 лютого 1991 р. н., інспектор з охорони громадського правопорядку – так званий «шериф» сіл Верхні Сірогози, Сірогози і Новоолександрівка. За словами місцевих, Шумак завжди мріяв бути поліцейським. Вони разом із Олександром Немикіним грабують односельців, здають їх російським загарбникам і незаконно розселяють військових РФ у приватних будинках.
Як повідомляв ЦЖР, російські окупанти захопили і розграбували олієпереробний завод, розташований в селі Верхні Сірогози. На його базі вони незаконно зареєстрували в російському реєстрі інше підприємство – ТОВ «Сервис АПК» і набрехали, що завод був нічийним, покинутим і нібито перебував у жахливому стані.