![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/1040x1.78/0c61eff7ccdaf412.jpg)
Намисто, стрічки та голка з ниткою — за допомогою цих речей Вікторія створює підвіски та прикраси. Перші прикраси для волосся, говорить майстриня, почала виготовляти за три місяці до повномасштабного вторгнення для доньки Поліни.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/080b4f26d070f4c8.jpg)
"Я встигла навіть зробити кілька прикрас для доньчиних подружок, щоб вони разом ходили в садочок. На свято вони вдягали ці віночки, бантики. Потім якось з цим, з повномасштабного вторгнення, якось у мене все відійшло на другий план. Нічого не хотілося робити. Минулого року мене чоловік попросив зробити підвіску в авто, крім бантиків. І якось вони дуже так зацікавили знайомих моїх. В мене дуже багато бантиків, прикрас, брошок, навіть жовто-блакитного кольору, маки", — говорить Вікторія.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/4d8cbb9ec5bd410d.jpg)
Творчість на новому місці допомагає відволікатись, говорить майстриня. Однакові прикраси не виготовляє, кожну намагається урізноманітнити. Перевагу надає пастельним відтінкам. Має багато робіт у національних синьо-жовтих кольорах.
"Я намагаюся навіть не повторювати в своїх роботах, В мене навіть якщо підвіски, то десь навіть серединка може відрізнятися. Метелики постійно намагаюся змінювати. Тобто десь навіть маленька деталь, але вони все одно відрізняються. З приводу брошок нещодавно мене попросили вихователі в садочку зробити їм брошки з маком. Я цього ніколи не робила і вони в мене не перші, хто питав за ці маки. Якось було трошки лячно їх робити, але якось листочок за листочком, воно так в мене пішло складатися", — каже вона.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/b102faf9beafee35.jpg)
"Чому я хотіла, щоб вона пішла в садочок — щоб трохи ще подарувати її дитинства, щоб вона трошки відволікалася, щоб трошки спілкувалася з іншими дітьми, які, можливо, не так сильно відчули цю війну. Ми ще підтримуємо зв'язок з херсонським садочком. Там ще дівчатка є, яких вона пам'ятає, ще ми спілкуємося з деякими мамами досі", — говорить Вікторія.
Крім виготовлення прикрас Вікторія опановує нові спеціальності.
"Я нещодавно закінчила курси швачки. Це теж такий невеличкий плюс до такого хобі. Тому буду трошки розширятися і в плані хобі, і може трохи заробити", — каже майстриня.
Суспільне Херсон