Ініціатор створення центру – благодійна організація "Культурні Сили України", розповіла завідувачка культурного простору "Дім уяви" Галина.
"Тут у нас в закладі відкрили центр, де змогли б всі діти, підлітки, малеча, дорослі душею відпочити. Отримати якісь нові знання, заряд енергії, дітки погралися, підлітки знайшли якісь цікаві заняття, книжки та взагалі поспілкуватися. Дуже багато людей може поміститися. 150 квадратних метрів у нас десь площа, то до ста людей можна помістити", — говорить Галина.
Майстер-клас у центрі "Дім Уяви", 12 квітня 2024 року. Суспільне Херсон
"Від самого розуміння "Дім уяви" — ми працюємо з розвитком уяви. А уява — це якраз той інструмент мислення, який за допомоги знань може формувати будь-які ідеї. І наша основна філософія — це розвиток критичного мислення для того, щоб людина орієнтувалась в інформаційному просторі. І тут, зокрема, ми навчаємо цього процесу: як вибудовувати подібні заклади місцевим. Тобто місцева команда — вони є керівниками цього простору. Ми більше як такі куратори-помічники, які дають ресурси, контакти, підказки, але все реалізовується за допомоги місцевої команди", — каже керівниця благодійного фонду "Культурні Сили України" Марія Скворцова.
Майстер-клас у центрі "Дім Уяви", 12 квітня 2024 року. Суспільне Херсон
Ірина Жомир — місцева жителька. Вона заспівала на відкритті культурного простору. Говорить, українських пісень співала і під час окупації села, яку довелось пережити.
"Співали всякі пісні на будь-яку тему. І веселі, і невеселі — лише українські. Для мене це отак: я як поспіваю, мені наче і на душі легше. От наче у мене друге дихання відкривається", — розповіла Ірина.
Майстер-клас у центрі "Дім Уяви", 12 квітня 2024 року. Суспільне Херсон
З нагоди відкриття "Дому Уяви" відбувся концерт для місцевих жителів, говорить лідер гурту "Фіолет", співорганізатор "Культурних Сил України" Сергій Мартинюк
"Нам дуже важливо, аби місцеве населення не відчувало своєї покинутості, відірваності від культурного простору України. Для нас це одна з головних цілей, окрім, власне, емоційно-психологічної підтримки людей", — каже він.
Діти взяли участь у майстеркласах, повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
"Це тісна співпраця з провідними українськими письменниками, діячами культури, мистецтва, і я, як уповноважений із захисту державної мови, палко підтримую такі ініціативи, вважаючи, що вони на часі. І чим більше буде таких ініціатив, зустрічей, центрів, звичайно, в укритті, тим сильніше ми будемо як українська нація", — говорить він.
Суспільне Херсон