Головна спеціалістка управління культури міської ради Марина Друзякіна, одна з учасниць музичного колективу. За її словами, колектив об'єднала творчість. Спочатку це були виступи у Чорнобаївці. Перший концерт відбувся у березні 2023 року. Після цього вирішили розширити коло творчих нахилів і залучити більше людей.
"Творчість рятує, це арттерапія: співати, малювати. Хто вміє і не займався раніше, в них прокинулися та активізувалися ці творчі нахили. Тепер я не знаю, що ми ще можемо, але думаю багато чого", — каже жінка.
Херсон, Марина Друзякіна, учасниця музичного колективу, 3 березня 2024 рік. Фото: Суспільне Херсон
Олена Баранова – викладачка Херсонського фахового коледжу культури і мистецтв. Вона була учасницею гурту "Свічадо" та керівницею студентського ансамблю. Зараз зі студентами займається онлайн. Спілкування та занять вокалом не вистачає. Все це вона знайшла у новоствореному колективі.
"Зараз це майже як хобі. Ми ж не займаємося цим постійно та професійно. У нас у кожного є своя робота і кожен її виконує. А коли є можливість — збираємось та займаємось творчістю", — говорить Олена Баранова.
Херсонка Олена Баранова, учасниця музичного колективу, 3 березня 2024 рік. Фото: Суспільне Херсон
Волонтер Благодійної організації "DOPOMGA 4 UA" Ернест Сафонов у колектив грає на саксофоні. З учасниками гурту він був знайомий до початку війни. Музика допомагає йому духовно розслабитись та перезавантажити думки після обстрілів російськими військами.
Херсонець, волонтер Ернест Сафонов, учасник музичного колективу, 3 березня 2024 рік. Фото: Суспільне Херсон
Олександр Мартиненко – військовий, начальник групи цивільно-військового співробітництва штабу військової частини А7358. Чоловік каже, музика супроводжувала його з дитинства. Спочатку була музична школа, потім — шкільний та університетський гурти.
"Херсон насправді дуже музичне місто. Тут багато музикантів, деяких я знав, коли ще був у Києві, чув про них, з деким був знайомий. Коли наша частина передислокувалася сюди зі Слобожанщини, то я в принципі не міг не знати тих людей, які проявляють активність тут за своїми військовими обов’язками. Я з радістю погодився допомогти й таким чином ми зробили хорошу справу", — говорить військовий.
Військовий Олександр Мартиненко, учасник музичного колективу, 3 березня 2024 рік. Фото: Суспільне Херсон
З піснею "Відлуння твоїх кроків" колектив взяв участь у фестивалі-конкурсі присвяченому 75-річчю від дня народження композитора Володимира Івасюка.
За словами Марини Друзякіної, проєкт створили на творчості Івасюка.
"Ми не називаємо колектив, але вирішили себе спробувати в такому проєкті та розучили одну пісню "Відлуння твоїх кроків", записалися і подали заявку на цей фестиваль-конкурс – "Водограй" (VodograyFest). Я думаю, що всім сподобалися, заявили про Херсон, нас мають знати та чути — бо херсонці не просто виживають, бігають перелякані дворами від обстрілів, а живуть повноцінним життям", — сказала Друзякіна.
Суспільне Херсон