Причина цього – у червневому підвищенні тарифу. Тоді він зріс до 2,64 грн за 1 кВт*год – причому незалежно від обсягу споживання. Доти ж:
- у разі споживання до 150 кВт*год на місяць тариф становив 1,44 грн;
- при більшому використанні струму – 1,68 грн/кВт*год.
Як здорожчала комуналка
Про зростання розцінок повідомили у Держстаті. При цьому, за їхніми даними, здорожчали майже всі послуги.
Так, найбільше розцінки зросли на вже згадану електроенергію – на 69,7%. На другому місці – з великим відставанням, – прибирання сміття. Воно подорожчало на 5%. Далі йдуть:
- послуги з управління багатоквартирними будинками – 4,2%;
- утримання та ремонт житла – 3,1%.
На що тарифи не змінились
Водночас вартість деяких послуг не змінилася. Йдеться про:
- природний газ;
- гарячу воду та опалення.
Водночас в НБУ очікують зростання вартості кількох послуг ЖКГ – зокрема, опалення та гарячої води. Втім, коли це станеться, там говорити не беруться – за прогнозом, скасування відповідного мораторію можна буде очікувати лише після завершення дії воєнного стану.
В Нацбанку зазначили: підвищуватимуть тарифи в Україні до економічно обґрунтованого рівня. Однак це розтягнеться досить тривалий час, а тому різкого стрибка розцінок не буде.
"Прогнозом припускається збереження дії мораторію на окремі тарифи послуг ЖКГ (зокрема опалення та гарячу воду) до завершення дії воєнного стану. Далі очікується поетапне приведення тарифів у відповідність до економічно обґрунтованого рівня протягом кількох років", – йдеться у повідомленні.
Загалом, зазначили в Нацбанку, "на період високих безпекових ризиків" в Україні очікується збереження незмінних тарифів на більшість послуг ЖКГ. Втім, про які саме послуги йдеться, не уточнюється.
Втім, зазначили в регуляторі, коригуватися тарифи на ці послуги все-таки будуть. Проте "терміни та параметри цього є сферою невизначеності прогнозу".
OBOZ.UA