В Бериславській громаді почали створювати «Архів пам΄яті громади».
Про це повідомляє Бериславська міська рада у фейсбуці.
Бериславська міська рада звертається до мешканців громади та Херсонщини з проханням поділитися фото та відео цього періоду (окупації-редакція) збереженого вашими родинами.
Світлини можна надсилати зручним для вас способом: поштою [email protected]t, у коментарі та приватні повідомлення.
24 лютого 2022 року місто було окуповане російськими військами, які зайшли зі сторони тимчасово окупованого Криму.
З травня по серпень 2022 року через Берислав в сторону Давидового Броду проліг неофіційний маршрут виїзду українських громадян на підконтрольну Україні територію. Співробітники Школи №1 Берислава ризикуючи життями допомагали тисячам херсонців дістатися до підконтрольної Україні території, так як дорога через окупаційні блокпости була довга, небезпечна і складна багато людей не хотіли на ніч повертатися до дому, але залишатися в автомобілях на ніч окупанти не дозволяли. Тому вони ночували на підлозі приміщень школи, а також харчувалися на території школи. Деякі люди в невдалих спробах виїхати залишалися на території школи до тижня.
Дякуючи цій допомозі тисячам мешканцям Херсона, Білозерки, Чорнобаївки, Комишан, Антонівки, Олешок, Скадовська, Чаплинки, Генічеська та інших населених пунктів вдалося безпечно дістатися вільної території.
Станом на 1 листопада 2022 р. населений пункт залишався під окупацією, при цьому знаходячись близько до лінії фронту.
11 листопада 2022 року, під час контрнаступу ЗСУ, після 260 днів окупації, місто було звільнено від російських загарбників.
Після звільнення місто перебуває під постійним вогнем російських військ зі сторони Каховки.
Район.Берислав