Про це суд повідомив на своєму сайті.
Жінці інкримінували колабораціонізм. В ході так званого референдуму вона провела подворовий обхід.
Під час нього жінка запропонувала людям взяти участь в т. зв. референдумі та обліковувала його учасників.
Жінка визнала свою провину, але заявила про свою участь в референдуму під примусом росіян, через страх за здоров’я і життя родичів.
Але начальник військової адміністрації громади, де жила підозрювана, видав про неї довідку, де заявив про причетність жінки до співпраці з росіянами.
Їй загрожує кримінальна відповідальність. Триває досудове розслідування.
Українські правоохоронці ведуть розслідування щодо людей, які організовували і проводили т. зв. референдум ще з 2022 року, коли правобережна частина Херсонщину була окупована і звільнена.
Ці розслідування ведуться здебільшого у заочній царині, бо фігуранти втекли на лівобережну Херсонщину перед звільненням правобережної.
Але час від часу правоохоронці і затримують тих людей, які організовували та/або проводили так званий референдум і з якихось причин залишились на підконтрольних Україні територіях.
Для них є у Кримінальному кодексі є окрема стаття – 111-1. За п’ятою її частиною можна отримати від 5 до 10 років в’язниці (з додатковими обмеженнями та конфіскацією майна або без такої).
За наявною судовою практикою, фігуранти часто йдуть на угоду зі слідством і отримують мінімальний строк. Або навіть менше нижчої межі.
Підозрювані у причетності до референдуму втікачі на лівий берег мають більше шансів отримати всі 10 років, бо ніяк не беруть участь в судах, де можна, наприклад, висловитись про пом’якшувальні обставини.
Мост