Кабмін продовжив до 31 березня термін проходження ідентифікації пенсіонерами, які стали ВПО до війни
Кабмін України продовжив до 31 березня 2024 року термін проходження ідентифікації пенсіонерами, які стали внутрішньо переміщеними особами до повномасштабного вторгнення Росії.
Відповідну постанову №1384 уряд ухвалив 27 грудня 2023 року, повідомляє міністерство соціальної політики України, яке розробило проект документа.
Коли пенсіонерам-ВПО треба пройти ідентифікацію
У відомстві пояснили, що в Україні норма фізичної ідентифікації для всіх отримувачів пенсій та соціальних виплат діє з 2004 року.
«Вона необхідна для того, щоб перевірити, чи дійсно людина, яка отримує кошти від держави, є живою, і чи отримує виплату саме та особа, якій вони були призначені», – йдеться у повідомленні.
У Мінсоцполітики підкреслили, що через пандемію Covid-19, виплата пенсій пенсіонерам, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року, здійснювалася без проходження фізичної ідентифікації з моменту введення в Україні карантину.
«Внутрішньо переміщеними особами до 24.02.2022, яким здійснюється виплата пенсії, стали понад 580 тисяч пенсіонерів», – повідомили у відомстві.
В Україні 1 липня 2023 року карантин у зв’язку з пандемією коронавірусу був скасований, та повернено норму щодо проходження такими пенсіонерами ідентифікації.
«Але для того, аби дати таким людям більше часу і можливостей для проходження ідентифікації, Уряд продовжив строк для неї спочатку до 31 грудня 2023 року, а 27 грудня – ще, до 31 березня 2024 року», – йдеться у повідомленні.
У Мінсоцполітики додали, що Кабмін прийняв розроблену відомством постанову, яка продовжує для пенсіонерів (які стали ВПО до 24 лютого 2022 року) термін проходження ідентифікації – до 31 березня 2024 року.
Чи можна пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію онлайн
В Україні було розширено способи проведення фізичної ідентифікації пенсіонерів, оскільки не всі можуть фізично прийти до відділення банку чи Пенсійного фонду.
«Наявні сьогодні інструменти дозволяють пройти її як віддалено, так і особисто відвідавши банківську установу чи ПФУ. Це означає, що пенсіонери зазначеної категорії мають час до цієї дати для проходження ідентифікації, протягом якого виплата пенсій продовжуватиметься», – пояснили у Мінсоцполітики.
У відомстві додали, що визначений термін в три місяці необхідно використати, щоб пройти ідентифікацію зручним способом (онлайн, офлайн чи за допомогою відеоконференції).
У міністерстві звернули увагу, що у випадку непроходження ідентифікації – пенсія накопичуватиметься на розрахунковому рахунку пенсіонера, до моменту проходження ідентифікації. Після проходження – уся сума пенсії перераховуватиметься на рахунок пенсіонера з місяця, у якому припинилось фінансування виплати. Це передбачено для того, щоб уникнути зловживань та ситуацій, коли коштами може скористатися інша людина, отримавши доступ до картки і ПІН-коду.
Нагадаємо, що Державний Ощадбанк у зв’язку з воєнним станом продовжив термін дії платіжних карток, в тому числі для внутрішньо переміщених осіб, до 31 березня 2024 року.
investigator.org.ua