На сьогодні в Німеччині перебуває майже 200 тисяч українських чоловіків мобілізаційного віку. Українська влада закликала їх повернутися додому, щоби захищати батьківщину. Водночас у німецькому уряді відреагували на ідею колег щодо мобілізації українців.
Німеччина нікого не може силоміць відправити воювати. І депортувати біженця, який не порушив німецьких законів, також не мають права. Німеччина – правова держава, в якій дотримуються принципу верховенства закону. Так прокоментував ідею про можливу депортацію українських чоловіків міністр юстиції ФРН Марко Бушман в інтерв'ю німецькому виданню Welt am Sonntag.
"Я розумію прагнення українського уряду повернути українських чоловіків з-за кордону на військову службу. Виклик законний. Але ми не зможемо змусити будь-кого в Німеччині служити в збройних силах за кордоном", – заявив Бушман.
При цьому, як повідомляє німецька влада, з початку повномасштабного російського вторгнення, до Німеччини в'їхало понад 221,5 тис. українських чоловіків мобілізаційного віку (від 18 до 60 років). Причому досі на території цієї країни залишаються 189 484 українці, які за віком могли б воювати. Однак нікого з них видворяти з країни, що дала їм притулок, не мають наміру.
При цьому в Міноборони України за допомогою різних електронних реєстрів зараз намагаються з'ясувати місцезнаходження кожного чоловіка, у тому числі й тих, які виїхали за кордон. Тому коли прізвища та адреси стануть відомими, Міноборони відразу почне їм розсилати запрошення з наполегливим проханням повернутися на батьківщину.
Today