Російські окупанти активно застосовують в Україні хімічну зброю, про особливості якої повідомили у ЗСУ. Йдеться про боєприпаси з отрутами, які заборонені Женевським протоколом та Конвенцією про хімічну зброю.
Офіцер розрахунково-аналітичного центру Дмитро Сергеєнко заявив, що загарбники застосовують в Україні газові гранати з хімічними речовинами, значна частина яких може підпадати під обмеження Конвенції про заборону хімічної зброї та Женевського протоколу 1925 року.
Вказано, що противники використовують газові гранати типу К-51 або РГР із речовиною CS. Іритант є сльозогінним газом. Його не можна використовувати у бойових діях.
Вироби у формі гранат широко використовують на фронті. Раніше російські солдати застосовували їх у глибині, а тепер переважно за наступаючими підрозділами і першою лінією оборони. Вони розраховують, що проби заражених речовин неможливо відібрати через продовження звичайних вогневих обстрілів.
За словами Сергієнка, людський організм може сильно постраждати від високої концентрації отруйних речовин у газових гранатах. Результат впливу хімікатів можуть бути різними – від сліз та першіння у горлі до важкого ураження дихальних органів та появи хімічних опіків.
Хімічну зброю зазвичай застосовують разом із конвенційною, що ускладнює дії військовослужбовців і змушує їх залишати зміцнення.
Наголошено, що докази про використання РФ неконвенційного озброєння під час військових дій збираються, а дані передають для інформування на міжнародному рівні. На місці по можливості відбирають проби та проводять експрес-аналіз. Потім матеріали передають до спеціальних лабораторій, в яких роблять висновки для подальшого висвітлення ситуації.
Дмитро Сергієнко нагадав, що Росія у 2017 році заявила про знищення запасів хімічної зброї. Проте перевірки у своїх лабораторіях заборонила. Відомо, що у країні-агресорі залишилися небезпечні речовини, і вони застосовуються зараз.
Today