Через негоду в Україні знеструмлено 167 населених пунктів в 8 областях. Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 477 населених пунктів. Потепління зменшило рівень споживання. Виробленої електроенергії достатньо для покриття споживання. Напередодні оператор системи передачі Румунії надав аварійну допомогу енергосистемі України.
Про це повідомили в “Укренерго”.Станом на ранок 24 листопада:
- через погодні умови відключено 167 населених пунктів в Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Сумській, Чернівецькій, Чернігівській областях.
- через бойові дії та з інших причин без світла залишається 477 населених пунктів. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.
“Причини: споживання збільшилось через похолодання й спричинило додаткове навантаження на електростанції, що, в свою чергу, спричинило зупинку та вихід в аварійний ремонт кількох блоків. Наявного на ринку обсягу імпортної електроенергії не вистачило для того, щоб замістити весь обсяг невиробленої зупиненими блоками електроенергії”, — пояснили енергетики.
Для підтримки балансу між виробництвом та споживанням “Укренерго” 23 листопада активувало аварійну допомогу від оператора системи передачі Румунії загальним обсягом 1200 МВт*год.
Як відзначили в “Укренерго”, у п’ятницю потепління зменшило рівень споживання. Ранковий максимум 24 листопада був на 6,5% менше, ніж цей показник 23 листопада. Але синоптики попереджають про нову хвилю похолодання вже в неділю, тож енергетики просять продовжувати споживати електроенергію ощадливо.
“Вчора споживання електроенергії зростало протягом дня під впливом похолодання. Вечірній максимум споживання електроенергії 23 листопада був на 1,5% вищим, ніж 23 листопада. Для енергосистеми це дорівнює необхідності включення щонайменше 1 додаткового блоку теплових електростанцій, виробничі потужності яких наразі обмежені через ремонти”, — зазначили в “Укренерго”.
Експорт сьогодні здійснювався у нічні години мінімального споживання до Румунії. Загальний обсяг 450 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 100 МВт.
Імпорт електроенергії сьогодні здійснюється протягом доби зі Словаччини, Румунії, Молдови. Загальний обсяг 3743 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 490 МВт. Технічно можлива максимальна потужність 1200 МВт.
Напередодні ввечері в "Укренерго" закликали українців не перевантажувати енергосистему, оскільки споживання електроенергії зростає.
suspilne.media