Як ілюстративне фото стало новиною
Нам вдалося встановити авторку фото та поспілкуватися з нею. Катерина зробила цей знімок ще в червні, коли був масований обстріл, але тоді вона його не виклала: “ніколи не виставляю фото прильотів «дата в дату».Катерина займається волонтерською діяльністю. Тому 29 жовтня, десь о 16:00, вона публікувала оголошення про збір. До посту додала це фото із закликом – «Не хочемо більше бачити такі прильоти!»: мусимо продовжувати допомагати ЗСУ швидше звільнити лівий беріг». Раніше вона також ілюструвала пости про збір неактуальними, але реальними фото – так люди більше звертають увагу на публікації.
«Пост зі збором почали репостили, – розповідає Катерина. – Але сталося так, що того ж дня ввечері російська армія обстріляла місто, та було 2 прильоти. Ймовірно, у якийсь момент фото скопіювали, та херсонські анонімні телеграм-канали почали постити це фото як нібито результат обстрілів, що відбулися вночі 29 жовтня, з припискою: «Такий вигляд мав Херсон вночі».
Чому такі помилки потрібно негайно виправляти
По-перше, неправдива, але яскраво подана інформація або фото розходиться швидко, відвертає нашу увагу від того, що стається насправді. Ось що відбувалось у ніч на 30 жовтня: внаслідок обстрілу загорівся багатоповерховий будинок та приватне помешкання, розташовані за різними адресами. Як повідомляють ДСНС, вогнеборці врятували 4 мешканців та евакуювали 25 людей із багатоповерхового будинку. У квартирі, куди влучив снаряд, надзвичайники знайшли загиблу власницю.Якісні українські ЗМІ роблять перевірку інформації, а от анонімні українські телеграм-канали нехтують цим.
Раніше ми розповідали про те, яка російська пропаганда використала реальне повідомлення волонтера про порятунок жінки з Берислава від російських обстрілів та додала до нього вигадані “звірства ЗСУ”.
Христина Боровкова, Вгору