Юрист звернув увагу на те, що в країні почастішали випадки, коли українцям блокують банківські картки за те, що вони не прийшли на виклик у ТЦК. При цьому чоловіки можуть навіть не отримати повістку, а представники територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки будуть впевнені, що повідомили їх.
Володимир Крекотня пояснив, що представники ТЦК можуть кинути повістку до поштової скриньки, вказавши конкретну дату та час для візиту з документами. Якщо людина не щодня перевіряє її, вона навіть не знатиме про виклик. При цьому військовослужбовці діятимуть як у випадку з ухилянтами.
"На жаль, такі випадки трапляються все частіше. Начальник ТЦК виносить постанову про притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу. Ця постанова буде незаконною, оскільки винесена за відсутності доказів порушення, а також із порушенням права на захист особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Але у ТЦК це нікого не хвилює", - пояснив правоохоронець.
За словами Крекотні, далі постанову направляють до виконавчої служби, відкривається провадження і всі рахунки "порушника" блокуються. Дізнавшись про це, чоловік поспішає до виконавця та дізнається про причину обмежень. Там рекомендують для розблокування сплатити штраф та витрати виконавчого провадження. І багато хто погоджується заплатити.
"Я не раджу йти шляхом найменшого опору і просто сплатити штраф, аби лише швидше розблокувати рахунок, адже таким чином ви визнаєте свою провину в скоєнні адміністративного правопорушення, яке не вчиняли", - наголосив він.
Today