Про особливості устаткування Суспільному розповів представник "Rotary Club Миколаїв" Володимир.
Мобільна установка курсуватиме чотирма селами за розкладом.
"Зробили це устаткування мобільним. Чому мобільним? Тому що у громаді чотири села — Олександрівка, Широка Балка, Софіївка та Станіслав. Для того, щоб забезпечити питною водою. Установка на добу робить 12 тонн питної води. Це зворотний осмос. Вона (установка — ред.) може як зі свердловини брати воду, так і просто з річки. Для цього є всі приладдя, просто в річку опускати насос і качати воду", — розповідає Володимир.
Устаткування із середини, 11 жовтня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
Волонтер зазначає, устаткування набирає в бак пів тонни води.
Начальник Станіславської сільської військової адміністрації Олександр Бабуцький розповів, що в громаді складнощі з водопостачанням.
"З водою ситуація складна, тому що систематичні обстріли, порушується електрозабезпечення, відповідно, коли немає енергії, не працюють насоси. Крім того, снаряди розриваються і порушують системи водопостачання", — каже Олександр Бабуцький.
Обладнання станції зворотного осмосу, 11 жовтня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв
Зі слів Олександра Бабуцького, через війну руйнувань зазнала водомережа.
"Система водопостачання також пошкоджена, щоденно виникають прориви водомережі, які треба відновлювати, які треба ремонтувати. Відповідно, у цей період, коли ремонтується, то люди не можуть стабільно отримувати водопостачання", — додає очільник сільської військової адміністрації.