Про це повідомив Суспільному Крим його син Артем Кисельов.
"Відомо не дуже багато. Тільки те що він поїхав на етап, був у Краснодарі, а зараз у "Владимирской области". Те, що російський "Червоний хрест" не може підтвердити, що він у полоні та засуджений, хоча він був представником "Червоного хреста" на момент викрадення", — розповів він.
Син екскомандира корабля "Славутич" додав, що росіяни не підтверджують, що він у них засуджений.
За словами Артема, коли Кисельова тримали у підвалі, ще до етапування на територію РФ, то окупанти зламали чи виламали йому руку.
"Я так розумію, що нормального медичного огляду не надали, а продовжували тортури. Але зараз на етапуванні про продовження тортур мені не відомо", — зазначив він.
Що відомо про Олексія Кисельова
- 22 липня 2022 року російські силовики затримали його в окупованому Генічеську, а після цього вивезли до Криму та помістили в СІЗО.
- Кисельова звинуватили в участі в "батальйоні імені Номана Челебіджихана" – частина 2 статті 208 КК Росії. Це формування у Росії вважається терористичною організацією. Російська прокуратура вимагала 10 років ув'язнення для нього. Також українця звинувачують, що він брав участь у морській блокаді Криму.
- Засновник батальйону імені Номана Челебіджихана Ленур Іслямов заперечує, що Олексій Кисельов причетний до нього.
- Кисельов розповідав про тортури у Генічеську. Його били й катували протягом 5 днів, вимагаючи, щоб він зізнався на камеру, ніби є керівником партизанського руху.
- 27 жовтня 2022 року колишній капітан ВМС оголосив голодування через відсутність медогляду протягом двох місяців, незважаючи на запити затриманого на обстеження лікарем. Це порушує щонайменше шість міжнародних договорів.
- 17 лютого 2023 року окупаційний суд у Джанкої засудив Кисельова до 8,5 років ув'язнення в колонії суворого режиму.
- 22 серпня окупаційний Апеляційний суд в Криму залишив в силі вирок. Захист планує оскаржити рішення в касаційній інстанції.