Поліцейські сектору превенції поліції Херсонщини Олександр та Сергій рятували людей із затопленого мікрорайону «Корабел» та потрапили під удар російської армії. Чотири місяці лікування й нині правоохоронці знову в строю.
На жаль, із міркувань безпеки ми не можемо показувати їх обличчя та називати прізвища, адже до повномасштабного вторгнення вони несли службу на лівобережжі Херсонщини, яке нині окуповане та де ще залишилися їх рідні.
Після того, як ЗСУ звільнили Херсон, капітани поліції Сергій та Олександр несли службу в найбільш постраждалому через російські обстріли та затоплення від підриву Каховської ГЕС мікрорайоні «Корабел» або Острові як його ще називають місцеві. Ця територія і нині потерпає від щоденних збройних атак російської армії, позиції якої розташовані на тому березі Дніпра.
Поліцейські патрулювали мікрорайон, приймали від населення повідомлення про правопорушення, реагували на них, виїжджали на місця обстрілів, фіксували наслідки та допомагали постраждалим. Через російську агресію на Острові пошкоджено чимало приватних та багатоповерхових будинків, приміщень установ та освітніх закладів. Крім того, ворог періодично атакує поліцейські екіпажі. Зокрема, й із безпілотників, скидаючи боєприпаси прямо на правоохоронців.
Так було і в день, коли росіяни підступно підірвали Каховську ГЕС, спричинивши повне затоплення прибережних мікрорайонів. Ворог обстрілював евакуаційні групи, під вогнем перебували рятувальники, волонтери, поліцейські та лікарі. Саме під час перших годин рятувальної операції Сергій та Олександр потрапили під удар російської армії.
росіяни підірвали Каховську ГЕС вночі 6 червня й вже о 6-й годині ранку поліцейські проводили оповіщення та вивозили мешканців Острова до евакуаційних автобусів.
Олександр згадує, що людей доводилося вмовляти, вони не хотіли вірити, що їх мікрорайон піде під воду.
«Вже о 10 годині ранку затопило Нафтогавань, на вулиці Марії Фортус, яка тягнеться уздовж берега Дніпра, приватні будинки були у воді, але до цього часу спільними групами ми встигли вивезти звідти чимало мешканців і займалися евакуацією острів’ян. Приблизно в той час нам надійшло повідомлення, що в одному з будинків на вулиці Марії Фортус залишився чоловік похилого віку, який був маломобільний. Ми поїхали за викликом, автомобіль залишили на площі біля Гідропарку, одягнули гідрокостюми та рушили на перевірку. На щастя, дім був порожній, як потім стало відомо, чоловіка вивезла раніше інша група. Коли ми повернулися до автомобіля, то російські військові скинули у цей район два боєприпаси з дрону, влучання були поблизу нашого автомобіля».
Капітани поліції отримали тяжкі вогнепально-уламкові поранення та не могли покликати на допомогу. Їх врятували колеги зі спецпідрозділу, які теж перевіряли той район, почули звуки вибухів та прибули на місце.
Сергія та Олександра швидко доставили до лікарні, звідки вони вийшли лише за 4 місяці. Лікування та процес реабілітації були складними та довгими. Але поліцейські все витримали та нещодавно повернулись на службу у поліцейську дільницю мікрорайону «Корабел», щоб продовжити допомагати людям, які, незважаючи на обставини, не хочуть покидати рідний дім та намагаються вижити у таких нелегких умовах. Олександр каже, що нізащо не покине службу на Острові, поки там лишаються мирні мешканці, які потребують підтримки та захисту.
«Наш девіз: «Служити та захищати!», попри усі виклики війни ми з напарником продовжимо допомагати людям та боротися зі злочинністю, робитимемо все для того, щоб гідно нести звання поліцейських».