Команда, яка працює над реєстром, намагається швидше закінчити внесення даних. До реєстру потрапить наступна інформація:
- персональні та службові дані військовозобов'язаних, призовників та резервістів;
- дані про необхідність комплектування особового складу ЗСУ та інших військових формувань.
Заступник голови парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Мар'яна Безугла повідомила, що реєстр навіть без запуску електронних повісток допоможе вирішити деякі проблеми з мобілізацією. Він забезпечить актуальність інформації про військовозобов'язаних та їхні навички,. дозволить уникнути ситуацій, коли повістки направляють особам, які вже служать у ЗСУ.
Нагадаємо, що створення Е-реєстру – не нова ініціатива. Така пропозиція надходила ще до початку повномасштабної війни. Кабмін схвалив ідею ще у 2017 році, а формальний запуск відбувся у березні 2022-го. Однак на той момент у реєстрі не було актуальної та повної бази даних щодо військовозобов'язаних українців. Обговорення питання відновилося у 2023-му.
Поки що залишається нез'ясованим питання про можливість видачі повісток в електронному вигляді. Державну платформу "Дія" використовувати не планують, а альтернативних варіантів немає. Новий міністр оборони Рустем Умєров після вступу на посаду заявив про намір максимально цифровізувати процеси у своєму відомстві, зокрема, запустити Е-реєстр потенційних захисників України.
Today