"По кожній перевіреній ділянці землі видається довідка. Чи була вона в цих випадках, повідомлять правоохоронні органи. На жаль, у нас не всі аграрії чекають, поки в них перевірять поля, і виходять працювати, попри такий ризик", — сказав Соболевський.
Також він повідомив, що процес розмінування територій триває постійно, допомагають у цьому й інші регіони.
"Наші вибухотехніки кожен день збільшують обстежені території, але якщо там був обстріл, стовідсотково не можемо сказати, що там щось не залишилося. Над цим працюють і поліція, і ДСНС, але великий обсяг робіт і велика територія", — сказав Соболевський.
Правила безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів
В ДСНС радять не нехтувати безпекою і нагадують як діяти, якщо знайшли вибухонебезпечний предмет. Правила на сторінці у Facebook опублікувала пресслужба ГУ ДСНС в Херсонській області.- У жодному разі не можна торкатись та пересувати підозрілий предмет руками.
- Треба позначити палицями (одягом, камінням тощо) місце, де знаходиться підозрілий предмет.
- Попередити про знахідку інших людей поруч. Відвести їх та самим відійти на відстань не менш як 100 метрів.
- Єдиним офіційним каналом повідомлень про виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів є дзвінок на екстрені номери “101” або “102”.
- Не можна користуватись телефонами або іншими засобами радіозв`язку поблизу підозрілого предмета.
- Ні в якому разі не можна розбирати підозрілий предмет, витягати з нього вибухову речовину або детонатор.
- Пам'ятати, що на небезпечну знахідку можна натрапити у неочікуваних місцях: полях, лісах, водоймах, городах та руїнах.
- Активувати вибухонебезпечні предмети може навіть найменший зовнішній вплив — удар, струс, тертя, нагрівання.
Також речник Нацгвардії Руслан Музичук повідомив, що для очищення території Херсонської області від залишених російськими військами мін та снарядів сапери Нацгвардії України застосовують комплекс дистанційного розмінування.
Суспільне Херсон