Головний підспівувач окупантів
Їх виконували два співаки, одного з яких NovaKahovka.City ідентифікували. Це відомий у місті колаборант Ігор Білоус. Раніше він виступав у складі чоловічого народного хору Палацу культури, де значився освітлювачем сцени, співав українські пісні. Також виступав із сольними номерами на концертах пам'яті Віктора Цоя і на молодіжних тусовках. Крім того, був помічений серед бойовиків екснардепа Іллі Ківи разом зі своїми дружбанами Русланом Агаєвим і Максимом Карим. Із самого початку окупації Нової Каховки ця трійця вірою і правдою служить нашим ворогам.До речі, у Ігорька (саме так його називали в Палаці культури) був старший брат Юрій. Декілька років тому його вбили при нез'ясованих обставин.
"Юра був рідкісним циніком, - розповіла NovaKahovka.City його колишня вчителька з Новокаховської школи №9. - Я була його класним керівником. Ходила до батьків, щоб поговорити про його поведінку. Побачила, що там усім заправляє мати, яка й виховала таких синів. А батько був простим таксистом, ні на що не впливав, тільки відмовчувався".
"Враги сожгли родное платье"
На фоні співаків пропагандисти зняли великий монолог жительки міста, яка розхвалює життя в окупації.«Мы очень счастливы! <...> Это моей молодости песня! Как я могу быть равнодушной? Нам запрещали эти песни — на 8 тысяч штрафовали за то, что я русскую песню слушаю», - каже вона на камеру.
Також вона традиційно лає Україну, хоча зізнається, що сама українка. Запевняє, що ще 40 років тому їй погрожували за те, що вона розмовляла російською мовою. І навіть — о лихо! — спалили їй плаття. У нинішній обстрілах міста звинувачує ЗСУ.
А про росіян каже, що вони «люди такие добродушные».
Хто ця пані (чи товаришка?), нам вияснити не вдалося. Поки що доведеться лише запам'ятати її обличчя.
Що заробила безробітна з Корсунки
Також в іншому відео намалювалася ще одна колаборантка — «общественный деятель Херсонской области Анна Полонская». Вона на камеру теж виголосила проросійський спіч, а потім роздавала новокаховчанам стрічки із триколором.Раніше ця дама відзначилася тим, що депортованих українських дітей називала «власністю РФ». До речі, вона вже має підозру у колабораційній діяльності від Нацполіції України, за що їй світить до 12 років. Хто б міг подумати до війни, що 20-річна безробітна з Корсунки спроможна стільки заробити за своє коротке і безпутнє життя.
У кадрі - Мефістофель
Під час цієї акції випадково «засвітився» Заслужений працівник культури Володимир Власенко, який з перших місяців окупації обслуговує окупантів «культурними заходами».Він потрапив у кадр саме в той момент, коли Полонська роздавала кольрові стрічки. Можливо, Віктор Дмитрович і зрежисерував це «свято і сльозами на очах». Що ж, він майстер на усілякі містифікації. Недарма деякі знайомі про людське око називали його «Мефістофелем».
Щоправда, сидить "заслужений" в якійсь кумедній позі, наче жебрак під монастирем. Певно, вже за дущею нічого не має — тільки порожнечу.
Нагадаємо, Володимир Власенко раніше завідував будинком культури ПАТ «ДМК «Таврія», був депутатом Новокаховської міської ради від Партії регіонів” та Партії місцевого самоврядування. На останніх місцевих виюборах 2020 року балотувався від партії Ігоря Колихаєва «НАМ ТУТ ЖИТИ!» Але у раду не пройшов.
Ще будучи депутатом цей підпанок курирував в Основі місцевий ринок. Простіше кажучи, збивав із бабусь бабки. При цьому мав тісні зв'язки з місцевими кримінальними авторитетами.
Отакі у колаборантів “кадри”. Ну і добре, що всі вони тепер у кадрі. Хай побільше світяться. Слідчим менше роботи буде.
Щодо ж прапора, то варто нагадати, що цей триколор з'явився у Російській імперії ще за часів Петра І. Він узяв голландський прапор і перевернув його. За більшовиків триколор був заборонений у СРСР, а під час Другої світової війни його використовувала так звана “Русская освободительная армия” генерала Власова, який був колаборантом на боці німецьких окупантів.
Що ж, історія, як казав класик, повторюється. Але тільки у вигляді фарсу.