
Про це під час презентації правозахисниками Центру прав людини ZMINA списку політв’язнів, які потребують лікування, розповів голова Об’єднання родичів політв’язнів Кремля Ігор Котелянець.
Володимир Якименко. Фото з сімейного архіваЦей кричущий випадок стався у виправної колонії №4 міста Пугачов Саратовської області, де чоловік відбуває незаконне покарання.
“Володимира вкотре примушували шити одяг для спецодяг для силовиків РФ, що саме по собі є вже якимось видом психологічних тортур. Він вкотре відмовився, тоді йому пригрозили тортурами”, — уточнив правозахисник.
Якименко вирішив, що краще переріже собі вени, але не допустить цих тортур. Після того, як це сталося, у колонії чоловіку не надали жодної адекватної медичної допомоги: просто перебинтували руку, й протягом тижня міняли перев’язку.
Котелянець нагадав ситуацію, коли взимку Якименко звертався до тюремного лікаря по меддопомогу через високу температуру. У відповідь почув, що його не обслуговуватимуть, бо “хохлів треба вбивати, а не лікувати”. Тоді чоловіка просто відправили у камеру без жодних ліків.
Володимир Якименко – таксист та активіст “Автомайдану” із села Чаплинка на Херсонщині. Чоловік активно допомагав українській армії на Донбасі та кримчанам, які у 2014 році залишали півострів через російську окупацію. 11 червня 2017 року, коли він учергове перетинав адміністративну межу з півостровом, його затримали російські силовики. Вони звинуватили українця в транспортуванні наркотиків, які йому нібито підклав пасажир, і в перші дні катували, щоб отримати зізнання. Підконтрольний Кремлю суд у Криму дав чоловіку п’ятнадцять з половиною років колонії.
Про бранця Кремля в Україні дізналися лише наприкінці вересня 2019 року.
За даними Представництва президента України в Автономній Республіці Крим, усього у в’язницях Росії та тимчасово окупованого Криму наразі незаконно утримують щонайменше 181 людину. Раніше ZMINA детально розповіла, як Росія переслідує політв’язнів у Криму.
zmina.info