За його словами, Херсонська, Калинівська, Білозерська, Дар'ївська та Чорнобаївська громади створили комісії для приймання заяв та обстеження земельних ділянок, на яких втрачений врожай.
"На сьогодні вже прийнято 77 заяв на обстеження земельних ділянок, обстежено дві земельні ділянки. За попередньою інформацією постраждало 1485 домоволодінь, у яких втрачено врожай, загальною площею 382 гектари", — розповів Дмитро Юнусов.
В.о. директора департаменту додав, що головною проблемою нині є відсутність документів на земельну ділянку та безпекова ситуація, яка ускладнює роботу комісії. Також нагальною проблемою аграріїв залишається замінування земельних ділянок.
"На сьогодні офіційно розміновані 59 тисяч гектарів із 508 тисяч потенційно замінованих сільськогосподарських земель. Вже розпочали гуманітарне розмінування на території Великоолександрівської громади. За тиждень очистили перші 600 гектарів. Аграрії на цих територіях розпочали підготовку до посіву озимих культур", — говорить в.о. директора департаменту.
На Херсонщині частина земельних ділянок досі затоплені. На полях залишається вода, яка не повернулася в річище Інгульця. Загалом було підтоплено внаслідок підриву Каховської ГЕС 1323 гектари сільськогосподарських земель.
За попередніми підрахунками, для того, щоб провести першочергові заходи та відновити зрошення на правобережжі Херсонщини після підриву російськими військами Каховської ГЕС, необхідно приблизно 100 мільйонів гривень. Херсонщина без відновлення зрошення може перетворитись на пустелю.
Суспільне Херсон