За його словами на мапі можна вибрати будь-яке укриття і побачити його адресу та маршрут, яким треба рухатись аби до нього дістатись. На мапі відсутні укриття, які не працюють або затоплені.
"Не всі керівники ОСББ під час повітряної тривоги відкривають укриття та навіть не відповідають на телефонні дзвінки з проханнями їх відкрити. Тому будуть проведені ряд робіт із встановлення автоматичного відкриття дверей під час оголошення повітряної тривоги. Після закінчення тривоги, укриття будуть зачинятись автоматично", — сказав Мрочко.
Що відомо про встановлення укриттів у Херсоні
9 січня у Херсоні встановили перше мобільне укриття. Його розташували у центрі міста на місці трагедії 24 грудня. В укритті можуть перебувати 25 людей одночасно.18 січня в обласному центрі встановили ще три мобільні укриття. Їх розташували в районі Дніпровського ринку та на привокзальній площі. Привезли укриття з Одеси, де їх виготовили. Робили все за спонсорські гроші в рамках проєкту SafePlace4UA.
В різних мікрорайонах Херсона налічується 262 простих укриттів. Їх розділяють на три категорії: великі сховища, де одночасно може перебувати до 300 людей, тимчасові укриття у багатоповерхівках — підвали та вуличні, де люди мають ховатись від уламків.
У травні в обласному центрі встановили найбільше укриття з високим ступенем захисту. Довжина споруди складає 9 метрів, товщина стін — 30 см. В укритті одночасно можуть заховатися до 50 людей.
За п'ять днів червня у Херсонській громаді встановили дев'ять укриттів, де місцеві жителі можуть сховатися від обстрілів.
Суспільне Херсон