За словами херсонського волонтера Станіслава Бородашкіна, до музею приносять різні експонати. Зокрема, крило російського гелікоптера, знищеного у Чорнобаївці, сухпайки, консерви, зразки військової форми армії РФ та шматки збитих “шахедів”.
"Є плита з плитоноски після обстрілу. Також є ніж, який врятував життя українського військового і зупинив уламок", — розповів чоловік.
Залишки російської зброї, яку збирають волонтери для одеського музею, 21 липня 2021 рік. Фото: Суспільне Херсон
Як розповів волонтер, у музеї є експонати, які принесли українські військові. Зокрема, іконки, молитовники, пов’язки, канат та спеціальна мазь, які знайшли з різних аптечок російських військових.
Ікони та молитовники російських військових, які знайшли та збирають для одеського музею херсонські волонтери, 21 липня 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон
Також є шолом з червоною позначкою "Z", який належав кадировцю. А також звичайна радянська каска, яка теж була у росіян.
"Є і від професійних російських військових — легка плитоноска, вироблена у Пітері. Також український військові привезли нам з херсонського напрямку вирізану плитоноску з пожежного листа. Є й геть бідненькі: дуже легкі, наприклад, афганська. Там були свинцеві плити, які витягли і просто засипали в них пісок", — говорить Станіслав.
Залишки російської зброї та техніки, яку збирають волонтери для одеського музею, 21 липня 2021 рік. Фото: Суспільне Херсон
До війни Станіслав Бородашкін був гідом у Херсоні. Тепер разом із земляками, засновниками центру туризму "ХерсON" братами Білецькими та одеськими колегами займаються волонтерством.
"Є в нас шматок “онікса” після атаки 6 липня по Очакову. Тоді вбило багато корів", — каже чоловік.
Херсонські волонтери Станіслав Бородашкін та Денис Якуба (тримає в руках тубус), які збирають залишки зболї та форми російських військових для одеського музею, 21 липня 2021 рік. Фото: Суспільне Херсон
За словами волонтера Дениса Якуби, деякі експонати музею підлягають перевірці експертів.
"Тубус від міни, я знайшов його неподалік від лінії зіткнення, коли ми везли машини на Запорізький напрямок. Там оглядали покинуті хати та шукали цікаві експонати. Там і знайшли купу тубусів. Також знайшли експонати "версії РФ" з Севастополя. Вони були дуже поширені в Херсоні під час окупації, в якій я знаходився половину часу", — розповів волонтер.
Музей розмістили на базі волонтерського центру. Офіційного відкриття поки не було. Організатори продовжують збирати експонати.
Суспільне Херсон