Росіяни розповідають про поганий стан тепломереж на території окупованої Херсонщини.
Про це в ефірі окупаційного телебачення повідомив Леонід Лисицький, прес-секретар одного з окупаційних «Міністерств у Херсонській області».
Окупанти скаржаться на те, що більшість громад не газифіковані, а стан тепломереж начебто поганий: вони збудовані понад 30 років тому і потребують заміни, а не ремонту. Начебто до окупації Україна за ними не доглядала.
Втім, окупація почалась саме з Генічеського та Скадовського районів, за кілька годин окупанти дістались Херсона 24 лютого 2022 року. Перше, що вони робили, — це обстрілювали цивільних, військових та об'єкти інфраструктури, зокрема котельні.
Окупаційний прес-секретар заявив, що до 2025 року планують вивести показники газифікації на Херсонщині (звісно, окупованій) на загальноросійські показники. Якщо звертатись до досліджень (не російських), то у 2019 році рівень газифікації Росії становив близько 69%. При цьому у країні можна було зустріти і такі фото.
Росія, 2019 рік (https://www.dw.com/)
В Україні рівень газифікації у 2021 році становив 60%, тоді як у ЄС — 40%. Якщо благополучна Європа газифікована на 40%, то може не в газифікації справа? Дійсно не в ній, адже ЄС та Україна останнім часом активно переходять на альтернативні джерела енергіїї. Зокрема на Херсонщині активно розвивалась до вторгнення (доки росіяни не обстріляли) вітроенергетика. У 2021 році на Херсонщині діяли 7 вітрових та 47 сонячних електростанцій. Енергонезалежність України останніми роками розвивалась доволі активно, зокрема і через газові шантажі Росії. На Херсонщині активно розвивались напрямки використання «зеленої енергетики», вітропарків, сонячних колекторів для обігріву будинків, дитячих садків і шкіл. Тому «недостатня» газифікація Херсонщини — це скоріше не недолік, а перевага перед росіянами.
henichesk.rayon.in.ua
На фото зверху: Леонід Лисицький, прес-секретар окупаційного «Міністерства в Херсонській області»