Відкритий забір води для питних потреб тут обмежений. І не лише тому, що такі селища Приазов'я, як Козацьке та Веселе, напряму залежали від Каховського водосховища.
Практично навпроти– Стара Каховка, Таврійське… Окупована територія… На визволеній - майже пустка: в Козацькому з понад 4000 залишилося лише 290 осіб, у Веселому – десь із 280. І їм потрібна допомога.
Кожен рух людей із нашого боку провокує шквальний мінометний вогонь та артилерії. Тут не ходять, а пересуваються похапцем. І медики не їздять на виклики. І сирен тут нема.Тому ті, хто лишився, без потреби не виходять зі сховку, бо не знають, коли прилетить…Бензин - найбільший дефіцит. Тут його не купити, а їхати до Херсона ризикне не кожен через обстріли. Газ є тільки в частині будинків.
«Ми маємо гарантований варіант вирішення проблеми гострої нестачі питної води, - коментує президент фонду Степан Асланян. – Тому започаткували унікальний проект забезпечення їхмобільнимиводоочисними установками, за що дуже вдячні компанії ТОВ «Радомір» та ФОП Вихованець Б. О.. Поки надано одну. Та сподіваємося, буде більше. Це - великий проект у перспективі навіть для великих міст».
Як добиралися – волонтери в деталі не вдаються – війна має свої правила. Зауважують єдине: немісцевих русня вичисляє досить швидко і накриває вогнем. Та дякують голові Миколаївської ОВА Віталію Кіму за допомогу в організації логістики, а гуманітарному штабу Херсонської ОВА - за сприяння гуммісії.
«В Козацьке та розташоване поруч селище Веселе допомога надходить нечасто через близькість до фронту, - додає віце-президент БО «БФ «Help For Ukraine» Вілен Фаталов. –Людям тут потрібно геть усе: не лише питна вода – так, вона досі тут потрібна – а й одяг, взуття, медикаменти – все, без чого неможливе нормальне проживання. Тому будь-яка допомога не буде зайвою».
Водоочисні портативні переносні системи дають іонізовану під -3000 мілівольт воду, яку бажано випити протягом першої години. Тоді вона має кращий ефект. Але з нею нічого не станеться, якщо вона стоятиме й тиждень. Підключити можна не лише від мережі, а й від акумуляторної батареї, що входить у комплект. Очищає будь-яку воду: і з річки, і з болота. Батарея має запасні запобіжники, переносна, легка, автономна. Може використовуватися як павербанк. Одна така установка дає 60 л чистої питної води за 1 годину. Тобто, 1 л - за хвилину. В будь-якій місцевості. Є набір запасних фільтрів, ключі до них, тест для води, окрема фільтрація тощо.
«Ми робимо все можливе для того, щоб на Херсонщині люди не просто мали питну воду, а живу, - розповідає засновник та інвестор компаніїСергій Веретельніков, - І не тільки на Херсонщині – наші установки вже є в житлових комплексах України і гарно себе зарекомендували. Ми співпрацюємо зараз із різними благодійними фондами, надаючи їх безкоштовно. Хоча вартість однієї складає 3,5 тис доларів, аналогічної американської – 10 тис дол. Наші установки не просто очищають, а й насичують воду воднем, даючи їй мінусовий заряд, а така вода, в свою чергу, дає енергію клітинам і виводить із організму токсини. Зауважу, що винахідник цієї установки і голова компанії – Борис Вихованець – нині захищає Україну в лавах ЗСУ».
Крім водоочисного обладнання, волонтери БО «БФ «Help For Ukraine» привезли допомогу в Козацьке та Веселе і від нових партнерів: ТОВ «Цар Хліб» – 500 батонів на два селища, від БФ «Беркат» - 320 упаковокрисової каші з овочами швидкого приготування.
Постійні партнери також попіклувалися про херсонців. Міжнародний фонд «NovaUkraine» і мережа автозаправок OKKO – надали паливо для поїздки та мастило для генераторів,пастор Штефан Келлер із Німеччини - два генератори, БФPatriot.ua – бутильовану воду.
Завдяки Оксані Улан із німецької фундації Medicale.V. мешканці Козацького та Веселого отримали дитячий, чоловічий та жіночийодяг (абсолютно нові футболки, спортивні костюми, чоловічі сорочки, спецодяг), в тому числі хімзахист, гумові чоботи та спецвзуття, нове взуття, респіратори, антисептики, медпрепарати,санітайзери, милиці, свічки,дезінфекційний розчин, вологі серветки, медичні маски і ноутбук.
«Українці не раз демонстрували всьому світові свою згуртованість, - підсумовує амбасадор фонду Євген Кошовий. - Волонтерська підтримка тут важлива для кожної людини. Бо війна - це трагедія нації, а не окремих родин. А повертаючи людям нормальні умови життя, ми даємо опору, віру і сили боротися далі за перемогу».
inshe.tv