Херсонець Володимир питну воду купує. Щоразу бере по сто літрів. Водою з крана, розповідає, майже не користується.
"Бо холера може бути. Навіть їжу не готуємо. Технічну тільки туалет і все. Ось по скільки набираємо — по 100 літрів. Цю воду привозять з Чорноморська, там свердловина якась", — розповів Володимир.
Херсон. Чоловік набирає в пляшку питну воду з бювету, 11 липня 2023 року Фото: Суспільне Херсон
Валерій Тихонов набирає питну воду із бювету, бо вважає її чистою.
"Доводиться користуватися нормальною водою, одним словом. Від цієї води немає накипу. І сам давно користуюся, звичка. Саме цією водою з бювету, а з-під крана мало хто користується", — говорить чоловік.
Херсонець Сергій теж бере воду з бювету, але водопровідну вважає якісною.
"Для технічних цілей, але не так давно ще пили з під крана і нормально. Я не можу сказати, що вона погана, нормальна", — розповів Сергій.
За словами начальниці управління Держпродспоживслужби Херсонського району Марини Малахової, вода у міських мережах проходить подвійний контроль. Зовнішній — фахівцями Держпродспоживслужби раз на тиждень та внутрішній – лабораторією водоканалу і центром контролю та профілактики хвороб МОЗ щоденно.
"Станом на зараз у нас відбувається перевірка міського водоканалу. Попри те, що лабораторія пошкоджена, але вона збережена і здійснюються кваліфіковано, якісно всі дослідження. Результати ми вчора бачили — у нас немає ні отруєнь, ні захворювань. Вода в кранах безпечна, якісна", — повідомила начальниця управління.
Херсон. Працівниця водоканалу перевіряє якість води, 7 липня 2023 року Фото: Херсонський водоканал/Facebook
Директор херсонського водоканалу Олексій Савченко говорить, бактеріологічний склад та хімічні показники води у мережах перевіряється щоденно.
"У Херсоні у мережах вода цілком придатна для споживання людиною. Вона відповідає всім державним вимогам, але в мікрорайоні Корабел вона зараз не відповідає вимогам ДСанПіНу з деяких показників — по мікробному числу вона технічна. Але там перевищення не значне. Якщо є хоч якесь перевищення, вона називається технічною водою. Наразі в мікрорайоні Корабел відсутнє електропостачання, водопостачання здійснюється за допомогою генераторів. Подається в мережу, дезінфікується згідно з погодженим графіком з військовою адміністрацією. З 5 години ранку до 10 вечора", — розповів Савченко.
На обслуговуванні у міського водоканалу 146 свердловин, 18 із них розташовані у зоні підтоплення після підриву російськими військовими Каховської ГЕС, розповідає Савченко. Ті свердловини, що були підтоплені, виведені з технологічного режиму.
"Вони контролюються держаним підприємством та лабораторією водоканалу і тільки після відновлення до вимог питної води, до вимог ДСанПіНу вони будуть введені в експлуатацію і під’єднані до мереж та будуть надалі використані", — говорить директор водоканалу.
За його словами, фахівці працюють над відновленням повноцінного водопостачання в мікрорайон Корабел. Там планують встановити водоочисну споруду. Окрім Херсона міськводоканал обслуговує і прилеглі населені пункти.
"Херсонський водоканал обслуговує Степанівку, Антонівку, Комишани та місто Херсон. У всіх цих населених пунктах забезпечено на 97 відсотків централізованим водопостачанням і водовідведенням, але інші три відсотки не забезпечені. Це мікрорайон старого Карантинного острова. Він найбільше пошкоджений, тому ці три відсотки не мають навіть технології змоги. В селищі Антонівка забезпечується водопостачання з 11 числа після деокупації на генераторах. Щоденно там працює чотири генератори і там також подається вода за графіком — крім понеділка, коли проводиться профілактична робота генератора заміна мастил фільтрів", — пояснив Савченко.
Суспільне Херсон