Про політику зміни демографічного складу в окупованих регіонах України повідомляє Центр національного спротиву.
У захоплені українські міста масово завозять так званих гастарбайтерів із різних регіонів Росії. У той же час громадян України депортують примусово або під тиском.
«Водночас у регіонах створюють такі умови життя, коли отримання паспорта ворога є єдиним можливим способом вижити на тимчасово окупованих територіях. Таким чином штучно збільшується кількість “росіян”», - зазначили в Центрі спротиву.
Особливо активно зросійщення відбувається в тимчасово окупованому Криму. За даними Центру національного спротиву, лише до Севастополя РФ завезла 157 тисяч росіян, про що відзвітували в держдумі держави-агресора. Приріст населення забезпечили, зокрема, звезені російські військові, члени їхніх родин та гастролери, які займають різні посади в окупаційних адміністраціях.
Завезення на окуповані частини Херсонської, Запорізької областей та Криму буде продовжуватися, про що свідчить нещодавня заява міністерства праці Росії про розроблення проекту фінансування переїзду працівників. Так, у Кремлі планують надавати матеріальну допомогу компаніям, які будуть фінансово допомагати працівникам з РФ із переїздом на окуповані території.
«Стимулювання» переїзду росіян дозволить перевезти близько 3,5 тисячі людей, порахували в мінпраці Кремля.
Варто додати, що раніше окупанти призначили дати виборів до так званих місцевих органів влади на захопленій частині Херсонщини. Не виключено, що чергова хвиля переселення росіян має водночас допомогти зі створенням картинки для пропагандистів про «волевиявлення» жителів окупованого регіону.
Хоча реальна картина рівня підтримки окупантів цивільним населенням на цих територіях є більш ніж плачевною для кремлівських посіпак. Про це свідчать результати соцдослідження, яке провели російські загарбники у червні цього року. Лише 5% з опитаних громадян мають проросійські погляди. Майже 30% відповіли, що мають винятково проукраїнську позицію. Водночас майже 60% опитаних відмовилися відповідати на питання дослідження, що пов’язано з репресивними методами окупантів, які погрожують за найменшу підтримку України.
Гривна