Міністр транспорту Росії Віталій Савєльєв пропонує вирішити проблему розвантаження Кримського мосту, на під'їзді до якого утворилася багатокілометрова пробка, шляхом перевезення туристів на півострів військовими кораблями.
Про це Савєльєв заявив під час наради з президентом РФ Володимиром Путіним.
«Я переговорив з Сергієм Шойгу (міністр оборон РФ, – ред.), він нам надасть у разі потреби два великі десантні кораблі, кожен з яких бере по 40 автомобілів. Якщо вони робитимуть по п’ять рейсів на добу, це ще по 200 автомобілів на кожен десантний корабель, тобто загалом до 1000 автомобілів зможемо перевозити переправою», — заявив міністр.
Як повідомлялось, вранці 22 червня 2023 року ЗСУ завдали ракетного удару по мостах на адмінкордоні між Херсонською областю та Кримом у районі КПВВ Чонгар. Цей шлях є частиною так званого «сухопутного коридору» до Криму, яким значна частина автотранспорту з РФ прямує на півострів і назад через обмеження руху Керченським мостом після вибуху на ньому в жовтні 2022 року.
Починаючи з 1 липня 2023 року на Керченському мосту утворились величезні черги: охочі в’їхати в окупований Крим із російської Кубані стоять до 8 годин, постійний затор становить від 6,5 до 13 кілометрів. Черга утворилась через посилення правил огляду машин після вибуху восени минулого року.
Як повідомлялось, зранку 8 жовтня 2022 року стався вибух та пожежа на Керченському мосту, який сполучає окупований Крим з Кранодарським краєм РФ. Окупанти поскаржились на «українських вандалів», які «пошкодили» Керченський міст. Рух Керченським мостом був повністю зупинений. Президент РФ Володимир Путін і Слідком Росії обвинуватили спецслужби України у нібито підриві Керченського мосту.
Окупанти запустили рух вантажних і пасажирських поїздів Керченським мостом, хоча після вибуху і пожежі на залізничній частині мосту необхідно замінити два прольоти.
5 травня 2023 року окупанти заявили про запуск руху другою залізничною колією Керченського мосту, відремонтованому після вибуху та пожежі 8 жовтня 2022 року.
investigator.org.ua