Як розподіляється гуманітарна допомога, яка надходить до Херсонщини, і чи всі жителі будуть її отримувати, розповіли на пресконференції в обласній державній адміністрації.
Продуктові набори отримали всі жителі Херсонської громади. Інформація про те, що гуманітарну допомогу видаватимуть лише жителям, чиї будинки були затоплені, хибна, заявив начальник МВА Роман Мрочко. Втім надалі, її видаватимуть не всім. Про це сказала начальниця Департаменту розвитку економіки Юлія Кривчик.
"Ми зараз опрацьовуємо питання, щоб громади визначилися з категорійністю: хто буде продовжувати отримувати продуктові набори, а хто – ні. Все-таки після деокупації минув тривалий термін і треба пробувати повертати бізнес, спробувати повертатися до нормального життя", — сказала Юлія Кривчик.
Гуманітарну допомогу розподіляють військові адміністрації, продовжила вона. І якщо у жителів області виникають питання, чому вони отримали такий набір, а хтось – інший, то ці питання треба ставити представникам влади на місцях. Вони отримують інформацію від старост населених пунктів і формують перелік потреб. Зараз є три категорії допомоги: це так звана "каша" (продукти, засоби гігієни, вода), потреби домогосподарств і відновлення систем життєзабезпечення (запити від комунальних служб). ОВА акумулює інформацію і передає донорам.
"Ми досить плідно і тривалий час співпрацюємо із Всесвітньою продовольчою програмою. Саме вона здійснює поставку по області продуктових наборів місячного зберігання, а також консерви та хліб. Також послуги з харчування здійснює World Central Kitсhen. Вони поставляють набори місячного зберігання і гаряче харчування для тих громадян, які не перебувають у пунктах тимчасового розміщення, або не мають фізичної можливості приготувати їжу", — розповіла Юлія Кривчик.
Після підриву російськими військовими Каховської греблі запити змінились. Жителі районів, які були затоплені, потребували постільної білизни, ковдр. Також – запасів питної води. За словами начальниці Департаменту розвитку економіки, наразі створений резерв питної води у понад 3 600 тонн.
"Ми формували бази і спрямовували людей на допомогу. Якщо, наприклад, до нас зверталися перевізники з власним транспортом, могли евакуювати людей, то ми їх вносили в таку таблицю резерв. Така сама ситуація була і з човнами. Є наразі пропозиції від волонтерів, які бажають долучитися розбирати завали в тих будинках, в яких вода зійшла і вони обстежені відповідними службами", — розповіла Юлія Кривчик.
За словами керівника обласної військової адміністрації Олександра Прокудіна, допомога від спонсорів акумулювалась у штабах адміністрацій. Її доставляють у громади відповідно до їхніх запитів.
"Дуже багато помп, очищувачів, човнів мобільно забирали. Зараз щодня їдуть фури і розвозять це по місцях, по селах, по людях. Якщо є така потреба в інших громадах, ми з головного штабу це розвозимо. Це будівельні матеріали, це продукти, дезінфікуючі, технічні засоби", — сказав Прокудін.
Наразі для ліквідації наслідків затоплення жителям Херсонщини необхідні засоби для очищення та ремонту, сказала Юлія Кривчик. Про потреби поінформували спонсорів та волонтерів.
"Ми спрямовували наші прохання надавати такі ремкомплекти, які дозволяють чистити приміщення від наслідків затоплення (з рукавицями, з кирками, з лопатами). Ми бачимо в загальному: що і в яку громаду спрямовано. Яким чином на місцях це розподіляється, заявнику треба звертатися до представників влади на місцях. Їх скоординують, що кому отримувати, в якій кількості", — сказала начальниця Департаменту розвитку економіки.
Запити від громад на будь-яку допомогу візуалізовані на гугл-мапі. Вона створена обласною військовою адміністрацією разом з волонтерською організацією Help you to live і постійно оновлюється. На мапу заносять і дані про те, скільки допомоги надали спонсори.
Раніше голова ОВА Прокудін повідомив, що перші 19 жителів Бериславського району Херсонської області отримали кошти від держави за пошкоджене нерухоме майно.
Суспільне Херсон