На Херсонщині залишаються підтопленими двадцять населених пунктів – три на правому березі Дніпра, і ще 17 на тимчасово окупованій території. Там, де вода вже зійшла, тривають відновлювальні роботи. Допомагає Херсонщині в цьому вся Україна.
Які гуманітарні вантажі везуть на Південь, наприклад, з Прикарпаття – розкаже Жанна Дутчак.
Працівники франківського підприємства завантажують фуру своєю продукцією – це великі бідони з шифером – тут загалом майже тисяча листів. Усе це неодмінно знадобиться на Півдні. Там – після підриву російськими окупантами Каховської ГЕС – нині відновлюють житло, що постраждало від затоплень, пишуть Версії з посиланням на Подробиці.
Роман Верещак, представник фірми з виробництва шиферу:
Ми самі знаємо, що дуже велика кількість дахів накрито саме шифером. І люди будуть мати змогу, не міняючи самий дах, просто декількома листами шиферу хоча б якось на цей момент зарадити своїй біді.
Це вже третя машина з шифером, яку підприємство відправляє на Херсонщину. Загалом за два тижні – передали майже три тисячі листів. Цього вистачить, аби перекрити до чотирьох десятків пошкоджених будинків.
З перших днів катастрофи на Херсонщині прикарпатці – і бізнесмени, і посадовці, і громадські організації – об’єднали зусилля задля допомоги постраждалим. Звідси майже щодня вирушають гуманітарні вантажі на Південь.
Світлана Онищук, голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації:
Перш за все ми відправляли питну воду, бо найбільший запит був саме у воді. А також потреба на ємкості для води. Нам вдалося відправити 30 тонн продуктів харчування, понад сто тонн питної води, 5 тонн засобів гігієни – це і дитячі підгузки, і побутова хімія.
А ще – тонни одягу, корму для тварин, постільної білизни, матраців, десятки гумових човнів, насосів, генераторів та ящиків із медикаментами.
Світлана Онищук, голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації:
За нами закріплена одна із громад Херсонської області, і на сьогодні там працюють наші працівники – 11 працівників. Працює різна комунальна техніка. Ми працюємо із головою територіальної громади, і ми знаємо, яка є потреба в техніці. Яких саме одиниць техніки потрібно направити. Тому в залежності від потреби ми почергово направляємо туди техніку, на техніці працюють наші прикарпатці.
Днями з Прикарпаття на Херсонщину вирушать кілька бригад, які розчищатимуть території від сміття та намулу, відкачуватимуть воду, ремонтуватимуть будівлі. Багато хто з добровольців раніше вже їздив допомагати мешканцям Чернігова та Миколаєва.
Михайло Смушак, директор Департаменту інфраструктури Івано-Франківської міської ради:
На сьогодні сформована група із 30 людей з працівників наших комунальних підприємств. Ми не зобов’язували нікого їхати, це все добровільні прояви. Ми забезпечуємо ручним реманентом і всіма необхідними інструментами для поточної роботи, також це насоси, аби відкачувати воду із підвалів.
За Івано-Франківщиною закріплене також село Давидів Брід на Херсонщині – там майстри з Прикарпаття допомагатимуть місцевим відбудовувати зруйновані оселі. Бригада будівельників уже працює на місці: оцінюють рівень збитків і потребу у будматеріалах.
Світлана Онищук, голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації:
Ми звернулися до підприємців, нам надають найнеобхідніші матеріали. Сьогодні нам найбільше потрібен шифер, аби перекривати дахи, і відповідно нам потрібно міняти вікна.
Чиновники припускають: допомога Херсонщині коштуватиме Прикарпаттю мінімум сто мільйонів гривень. Частину грошей уже взяли з резервного фонду обласного бюджету. Окрема стаття розходів – розселення людей, які вирішать переїхати з постраждалих регіонів на Івано-Франківщину. В області вже є більш як тисяча ліжкомісць у центрах комплексного перебування. Та наразі на Прикарпаття з Херсонщини приїхало всього лише чотирнадцять осіб.