Храм сильно пошкоджений, розповідає його настоятель Сергій Чудинович. В ньому та в житловій будівлі зіпсовані меблі, побутова техніка та ламінатна підлога.
"Єдине що вода не покрила весь храм, бо він високий достатньо. Але на робочому рівні, де люди знаходяться, в ріст людини все затоплено. Але зараз ми не можемо розпочати прибирання поки не прийде слідче оперативна група та не зроблять свою роботу", — говорить настоятель.
Херсон. Наслідки затоплення Свято-Покровського храму ПЦУ, 22 червня 2023 року Фото: скрін відео/Сергій Чудинович
Претендувати на відшкодування збитків від затоплення храму парафія не може, розповідає Чудинович.
"Я так розумію, треба це задокументувати. Наш храм на великій жаль ще не введений в експлуатацію. Тому що через "Дію" ми не можемо зробити цю заяву, там вимагається документ про право власності. А храм у нас не введений в експлуатацію, бо ми ще його не добудували", — каже настоятель Свято-Покровського храму ПЦУ.
Херсон. Наслідки після затоплення Свято-Покровського храму ПЦУ, 22 червня 2023 року Фото: скрін відео/Сергій Чудинович
Будівництво храму розпочалося 2002 року. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну в ньому, окрім богослужінь, займалися благодійністю, каже протоієрей. Готували обіди для нужденних, роздавали ліки.
"Потім закінчилося тим, що варили каструлю чого не будь і роздавали на порозі церкви. Це там були в спілці з іншими ініціативними людьми, в кого вистачало сміливості та сили", — говорить настоятель храму.
Після звільнення Херсона в листопаді благодійний хаб при храмі продовжив свою роботу. Але після першого обстрілу російськими військовими було прийнято рішення перевезти його до більш безпечного району міста, каже Сергій Чудинович. Зараз тут працює два склади і медичний кабінет.
"Як раз ми тільки виїхали закрилися ще й снаряд упав. Поламав нам паркан, розбив церкву. Рами повибивали, двері, стіни цілі, але пошкоджені. Ну і плюс повінь теж затопила", — говорить настоятель храму.
Раніше ОВА повідомила, що станом на 09:00 22 червня на Херсонщині на рівень води знизився до 45 см. Підтопленими залишаються 20 населених пунктів: три — на правому березі, 17 — на лівому.
За словами міністра внутрішніх справ України Ігора Клименка, на Херсонщині залишається велика небезпека знаходження мін після затоплення через підрив Каховської ГЕС. На цей час на деокупованих територіях знайшли та знищили 62 міни.
Суспільне Херсон