В яких умовах доводиться працювати поштарям у Херсонській області після підриву Каховської греблі.
Дві бригади листонош на човнах обслуговують 12 підтоплених населених пунктів на Херсонщині, через руйнацію росіянами Каховської ГЕС.
Човнами людям довозять пенсії, невеличкі посилки, газети і навіть марки. Саме за роботу під час війни "Укрпошта" отримала світове визнання, як найкращий поштовий оператор та філателістична компанія року.
Про те, в яких умовах доводиться працювати поштарям йдеться у репортажі кореспондентки ТСН Валентини Доброти.
"Це не просто гУмовий човен з пасажирами- це пересувне відділення пошти. А на борту перебуває листоноша. У відрізані водою села Херсонщини пенсії та продукти нині розвозять у такий спосіб", - йдеться у сюжеті.
Галина Тимошенко працює на Київщині. Але вона як ніхто розуміє своїх херсонських колег. У березні 2022 року жінка їхала до Києва по готівку пенсіонерам. Тоді її ПіскІвка, селище на півночі Київщини, - була майже вся оточена російськими військами.
"Встали після чергової бомбьожки о 5 ранку і попрощалася з чоловіком і поїхала ось з свєтою так все Щас казала що буду плакати… Два хлопці з тероборони з автоматами", - розповідає жінка.
Маршрут складний. Через Житомирщину. Повернулися через 6 годин.
Думала лиш щоб додому скоріше добратися скоріше. А біля поштового відділення на них уже чекали.
"Дуже боялася, що якихось коштів не хватить то у що платилися в таких умовах важких під обстрілами", - каже вона.
Зберігати решту грошей у відділенні не могли. Від вибухової хвилі вилетіли вікна, сигналізація не працювала. А на руках - шалена сума.
"4 млн 600 тис... Я переживала за ці гроші думала, де їх діть, де їх заховати. Надійнішої схованки, аніж під подушкою не придумала", - розповідає Галина Тимошенко.
Поки поруч тривали бойові дії її родина жила тут. На трьох квадратних метрах поміж картоплі і банок з консервацією.
"Де гроші були? Ось там у мене під подушкою, там подушка була, тут все було закрито, і туди я ховала. Ризикувала, але по-другому не можна було ніяк", - розповідає жінка.
Під обстрілами, під час повеней і підриву греблі. На деокуповані території вони заходять відразу після ЗСУ. Попри війну та закриті аеропорти пошта працює по всій країні. Щомісяця листоноші розносять по людях 12 млрд гривень готівки.
"От зараз знову на лодках поїхали доставляти пенсії, тому що крім нас там нікого нема , те що стосується банківської системи досить часто вони не працюють, бо щоб вона працювала треба щоб було світло і був зв’язок у зонах прифронтових часто цього немає ми вдячні колегам, що нас відзначили як кращого оператора я вважаю, що це трохи в кредит ми маємо виправдати цей кредит. А от премія за найкращу марку була цілком очікувана. Марки не просто стали знову популярними у світі. Кілька годинні черги на їхнє погашення вистоюють навіть ті, хто ніколи не цікавився філателією", - каже генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський,
І це все через лімітовану серію з російським кораблем, який пішов за відомим курсом. На міжнародних торговельних майданчиках колекціонери за неї готові заплатити круглу суму. Спаду цікавості до марок поки що не має, тому обіцяють сюрпризи. Але головна марка попереду.
"Про перемогу мріє і Галина Тимошенко. Вона досі поїздку по пенсійні гроші не може згадувати без сліз. Але водночас каже: і зараз зробила б так само", - йдеться у сюжеті.
ТСН