Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook-сторінку генерального прокурора України Андрія Костіна.
Як пише Костін, ситуація в регіоні дуже складна. Були затоплені цілі населені пункти, райони міста Херсон та небезпечні об'єкти: 3 кладовища, термінали зберігання нафтопродуктів, сміттєзвалище. Близько 450 тонн турбінного мастила потрапили у води річки Дніпро та Чорного моря.
Фото: представники МКС відвідали затоплену Антонівку та Херсон (facebook.com/AndriyKostinUa)
"Розпочали розслідування та документування цього жахливого злочину в перші години після катастрофи. З урахуванням складності ситуації я створив безпрецедентну за чисельністю групу прокурорів", - розповів генеральний прокурор.До групи увійшли:
- 172 прокурори з чотирьох обласних прокуратур, Спеціалізованої екологічної прокуратури та Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту;
- 285 слідчих Служби безпеки та Національної поліції з кількох регіонів і центрального апарату;
Фото: представники МКС відвідали затоплену Антонівку та Херсон (facebook.com/AndriyKostinUa)
Підрив Каховської ГЕС
6 червня, російські військові підірвали Каховську гідроелектростанцію, що, зі свого боку, призвело до серйозних наслідків. Вода з водосховища затопила численні населені пункти у Херсонській, Миколаївській, Запорізькій та Дніпропетровській областях.Найгірша ситуація спостерігається саме в Херсонській області, а особливо на тимчасово окупованій частині регіону. Російські окупанти не намагаються допомогти цивільним з евакуацією та й загалом ускладнюють порятунок обстрілами.
Тим часом в області підтопленими залишаються 32 населених пункти. За ніч рівень води впав ще на 26 сантиметрів.