Про це розповіла директорка лікарні Ірину Сокур, повідомили у Громадській організації "Афіна. Жінки проти раку".
Херсонський онкоцентр знаходиться найближче до берегової лінії правого берега річки Дніпро у порівнянні з іншими медзакладами регіону. Після підриву Каховської ГЕС його планували евакуювати, однак потім евакуацію скасували.
"Вже затопило нижню вулицю, до нашого закладу є ще дві вулиці і ми сподіваємось, що вода не дійде", – розповіла директорка Херсонського онкоцентру Ірина Сокур.
Однак пацієнти відмовилися їхати в інші медичні заклади, хоча водії були напоготові, а Миколаївський онкоцентр та місцеві лікарні були готові прийняти.
Станом на 8 червня ситуація була стабільною: вода підіймалася повільніше, ніж кілька днів тому, коли за 4 години її рівень зріс на метр.
Ірина Сокур зазначила, що до надзвичайних ситуацій заклад готовий.
"Світло у нас є, вода також. Бідони питної води та півтори тонни технічної. Також у нас є станція очищення води, дизель-генератори і пальне, запаси продуктів і медикаментів. Коли були обстріли, зносили обладнання на перший поверх, а тепер у разі потреби перенесемо на останній", – каже вона.
Директорка розповіла, що через руйнування Каховської ГЕС деякі співробітники медзакладу втратили житло.
У Херсонському онкодиспансері також розповіли, що до 6 червня 2023 року обстріли міста не вщухали. Прилітало і в будівлю лікарні, унаслідок чого було вибито 46 вікон, зруйновано фасад та пошкоджено потужний генератор.
Не обійшлося і без людських втрат. 3 травня загинув завідувач гінекологічного відділення Олександр Моргунов, який після роботи зайшов купити хліба. Лікарка-гінекологиня Ніна Могила отримала поранення і контузію.
За словами Ірини Сокур, у закладі чимало проблема з медичними кадрами: багато лікарів виїхали під час окупації та після звільнення міста, коли росіяни почали обстрілювати Херсон.
life.pravda.com.ua