На місцях вже працюють фахівці Центру контролю та профілактики хвороб та відбирають проби води з водойм та криниць.
Щоби знизити ризик виникнення інфекційних захворювань на уражених територіях, МОЗ радить дотримуватися таких правил:
- Пийте тільки бутильовану або привізну воду.
- Воду для приготування їжі і господарських потреб беріть тільки з перевірених джерел. Річка чи криниця у дворі – більше не є перевіреними джерелами води. Як і водопровід, призначений для технічних цілей.
- Кип’ятіть або дезінфікуйте в інший спосіб воду, взяту для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду. Проте пам’ятайте, що кип’ятіння не позбавляє воду хімічного забруднення!
- Відмовтеся від продуктів, які були підтоплені водою (навіть від консервації).
- Піддавайте всі продукти термічній обробці (варіння, смаження, запікання).
- Ретельно мийте руки з милом.
- Не вбирайтеся в одяг, який був забруднений під час підтоплення, без попереднього прання та дезінфекції.
"Збирати таку рибу і вживати (солити чи в’ялити) категорично заборонено! Є ризик захворювання на ботулізм. В областях формуються запаси антибіотиків та сорбентів для лікування гострих кишкових інфекцій. У разі якщо ви відчуваєте болі в животі, маєте блювання, діарею, підвищену температуру тіла та інші незвичні симптоми, не вдавайтеся до самолікування – негайно звертайтеся до лікаря", йдеться у дописі.
Раніше голова Новокаховської територіальної громади Володимир Коваленко повідомив, що у Новій Каховці, яка розташована за пів кілометра від Каховської ГЕС, вода вже не прибуває. Місто одним з першим відчуло наслідки підриву дамби. Очікують, що звідси вода почне спадати. Також він говорив, що військові РФ практично залишили берегову територію Нової Каховки до підриву ГЕС.
Крім цього, начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталія Гуменюк повідомила, що теракт російської армії був спрямований проти Сил оборони України і українців, а в цілому спрацював і проти них самих.
Суспільне Херсон