Урядом була ухвалена окрема Програма медичних гарантій.
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла про зміни в роботі ВЛК в Україні під час мобілізації.
Про це йшлося у заяві Маляр 5 червня.
За словами Ганни Маляр, в Україні збільшено кількість гарнізонних ВЛК на базі цивільних закладів охорони здоров’я.
Для фінансування роботи лікарів, а також оплати відповідних лабораторних досліджень, необхідних для проходження ВЛК, за словами Маляр, урядом була ухвалена окрема Програма медичних гарантій.
Вона також повідомила, що фахівці розробили рекомендації щодо організації роботи ВЛК та обслуговування відвідувачів, включаючи основні вимоги до приміщень, щодо задоволення фізіологічних та побутових потреб відвідувачів, інформування, навігацію, організацію черги.
"Проводиться пілотування процесів електронного документообігу між військовими частинами, закладами охорони здоров’я та територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки", - повідомила Маляр.
Нагадаємо, що в травні 2023 року ухвалені зміни до законодавства України, що стосуються можливості створення ВЛК при цивільних (державних і комунальних) закладах охорони здоров’я та інших силах безпеки і оборони, а також удосконалення питань оформлення та направлення медичних та інших документів між військовими частинами та закладами охорони здоров’я.
Нагадаємо, якщо в медзакладі, який має укладений договір із НСЗУ, у пацієнта вимагають купувати ліки, що містяться в Національному переліку основних лікарських засобів, або змушують сплачувати послуги, які покриває Програма медичних гарантій, там порушують правила.
ТСН