Зокрема, Телеграм-канал окупаційної «адміністрації Скадовського муніципального округа» розмістив допис про «походження» прапора України.
Допис витриманий в стилі російської пропаганди, а також – згідно із сформованими радянською і російською історіографією та пропагандою трактовками історичних подій.
Пропагандисти пишуть, що нібито український прапор – змінений прапор Швеції. Стверджується, що під час Північної війни (1700-1721) шведський король Карл XII дозволив використовувати прапор своєї країни (жовтий хрест на синьому тлі) козакам, які пішли за гетьманом Іваном Мазепою – «зрадником» в трактовці радянської і російської історіографії.
Тобто, читачам дуже прозоро натякають, що український синьо-жовтий прапор – «символ зради».
Але з інших джерел можна дізнатися, що використання кольорів українського прапора сягає часів Київської Русі. Герб київського князя Володимира Великого (958–1015), тобто. державна символіка того періоду включала золотий тризуб, який зображався на блакитному тлі. Вже з цього періоду бере початок сучасний жовто-синій колір українського прапора.
Прапор у подібних кольорах Україна (в даному випадку місто Львів) мала й у 15 столітті, а саме під час Танненберзької/Грюнвальдської битви (1410 р.), в якій воювали один з одним Польща-Литва-Росія та Тевтонський орден. На відміну від прапора Київської Русі, на цьому прапорі була зображена фігура лева, але синій та жовтий кольори, як і раніше, зберігалися. Львівська область і сьогодні має схожий прапор. Схожі кольори також були популярними і на козацьких військових прапорах.
А щодо прапору як «символу зради», то таким можна назвати і російський триколор, бо саме на його основі під час Другої світової війни були створені прапори російських колаборантських формувань, які воювали на боці нацистської Німеччини: РОА, дивізії «Руссланд» та інших.
Мост