Наталя Минка народилась у Генічеську. З серпня 2021 року працює лікаркою-інтернкою у гастроентерологічному відділенні Херсонської лікарні імені Карабелеша.
"Справжнє бойове хрещення — пройти ковід, пройти війну, пройти окупацію, зміщувати роботу в стаціонарі, де ми зараз — ось до нього вхід, і роботу в приймальному відділенні",— говорить Наталя.
Наталя Минка йде по відділеню лікарні ім. Карабелеша, 25 травня 2023 року Фото: Суспільне Херсон
Під час окупації Наталя лишалась у Херсоні. Розповідає, було важко, адже багато лікарів виїхали, а пацієнтам потрібне було лікування.
"Ми максимально допомагали нашим херсонцям підтримувати їх, їхнє здоров'я, їхню якість життя. Велике щастя — з російськими вояками ми не стикалися", — каже лікарка-інтернка.
Тижневий автобусний тур через Польщу та Німеччину до Парижа і Нормандії. Таким маршрутом подорожувала Наталя. Поїздка у Європу — це нагорода за відданість професії. Її кільком лікарям з Херсонщини надали благодійний фонд "Корабель допомоги" та обласний департамент здоров’я.
"У нас був автобусний тур. Він починався з прекрасного Львова. І коли я, всю окупацію пробувши тут, працювавши в стаціонарі та приймальному відділенні, завантажена роботою на сто відсотків, то це був такий відпочинок для душі, по-перше, бо ти приїхав у вільне місто, яке живе. Ми в Парижі були, у Версалі, потім відвідали парк у Луврі. Також увечері була неперевершена просто, романтична прогулянка по вечірньому Парижу. Це надзвичайні емоції", — говорить Наталя Минка.
Генеральна директорка лікарні ім. Карабелеша Алла Малицька, 25 травня 2023 року Фото: Суспільне Херсон
Генеральна директорка лікарні імені Карабелеша Алла Малицька розповідає, лікарі, які працюють в умовах війни, потребують психологічного відновлення. Наталя Минка працювала під час пандемії Ковід-19, в окупації та зараз – під обстрілами.
"У нас багато фахівців, які заслуговують на таку подорож. Але чому вибір упав на лікаря-інтерна? Саме Наталя з перших днів інтернатури в нас. Пройшла хрещення і роботою у відділенні з ковід-пацієнтами, а надалі, з першого дня війни, вона не полишала міста Херсон, не полишила своїх пацієнтів. Вона була дуже корисною для нашого закладу, багато допомагала, це ж повноцінний лікар. Після повернення додому в нашого лікаря горіли очі, вона зуміла трохи переключитися від усього того, що відбувається тут", — каже Алла Малицька.
Наталя Минка говорить, на згадку про подорож привезла фото, відео та французькі парфуми. У планах лікарки продовжити працювати у Херсоні.