На кейс звернули увагу фактчекери проєкту StopFake, які визначили, що наказ, який нібито видали 9 травня, і «документ» — несправжні. У тексті багато помилок та русизмів («в тому числі») й пунктуаційних помилок, яких у офіційних документах не має бути.
Також на печатці військової частини А7053 зазначений неправильний код Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) — 12375678. Аналітики StopFake зазначають, що суб’єкта з таким кодом немає в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Пресслужба 124 окремої бригади ТРО ЗСУ також спростувала цей «наказ». На сторінці у фейсбук вони повідомили, що поширений пропагандистами «документ» є фейковим.
Поширюючи подібні документи, пропагандисти намагаються дискредитувати українську армію, зруйнувати довіру до неї та показати жорстокість і неадекватність керівництва військових частин. Також агітпроп уже не вперше намагається залякати українське суспільство. Раніше «Детектор медіа» спростовував фейк про те, що військовим у Миколаєві віддали наказ стріляти у дезертирів.