"Наразі допомагаємо зберегти генофонд України. Є люди, які працюють 8 років над вирощуванням волоського горіху. Вони заснували свій розплідник у Херсонській області в Бериславському районі... Земля, яка мала бути відведена під це - вкрита боєприпасами, замінована і сапери забороняють працювати на землі. Завдяки співпраці з фондом "Nova Ukraine" ці сіянці та саджанці змогли вивезти до нас. Нам вдалось врятувати 5000 саджанців", - розповів засновник Благодійної організації БФ "Власноруч" Василь Бушаров.
За його словами, складно було знайти людей, які б могли викопати саджанці.
"В Бериславському районі, який щодня потерпає від обстрілів, майже не залишилось вцілілого житлового фонду. Крім того, район залишився без електрики і насос, який качав воду, не працював. Ми направили 2 генератори і змогли полити землю та викопати саджанці. Дорога зайняла вдвічі більше часу ніж в мирний час", - уточнив Бушаров.Волонтерка Ксенія Босенко додала, що було закуплено та вивезено понад 5000 саджанців, з яких 2000 - вже висаджені у Миколаївському районі.
Ще 416 саджанців будуть висаджені як сади сортового волоського горіха.Волоський горіх стійкий до посух та швидко росте. В Широківській громаді запевняють, що горіх символізує життя і родючість.
"Ми висаджуємо їх в 10 старостинських округах на 17 локаціях", - додала секретар Широківської сільської ради Олена Правдюк.
Допомогти висадити дерева прийшли кілька десятків мешканців громади, до акції долучились фермери, які надали трактор з гідробуром.
Фахівці стверджують, що горіх не вимогливе дерево, а в громаді ґрунт, який ідеально для нього підходить.