До початку повномасштабного вторгнення Олена та її чоловік Геннадій Шелестенко мали власне місцеве видання та займали активну проросійську позицію. За це Геннадій неодноразово отримував по обличчю. Про це втікачка розповіла і росіянам.
“Місто Херсон – це російське місто, і воно завжди було таким. Я завжди була росіянкою. Це для всіх, хто пише мені, що я когось там зрадила, я – не зрадниця. Ні, я завжди була така. Херсон побудували російські люди, так як і Крим”, – заявляє Шелестенко в ефірі російських ЗМІ.
Журналістка заявляє про те, що вважає зрадниками усіх херсонців, що народилися в СРСР, але бажають майбутнього в Європі.
“Це ви, ті хто зараз дивиться на захід – зрадники. Це ви зрадили свою батьківщину, столицею якої є Москва”, – зазначає вона.
Далі йдуть розповіді про те, що у західних країнах, куди виїхала частина херсонських родин, у батьків відбирають дітей. За її словами, влада Польщі закриває українських біженців у тюрми для того, щоб роздати їхніх дітей по прийомним сім’ям. Тому Шелестенко агітує херсонців, що планують виїхати з міста, переїздити саме до Росії, а не до країн цивілізованого світу.
Містяни, котрі виходили у перші дні окупації Херсона на площу Свободи з українською символікою, за словами Шелестенко, – продажні пристосуванці: “Вони виходили з прапорами і кричали: “Херсон – це Україна!”, а потім стояли у черзі за російською гуманітаркою. Ми з них сміялись, бо знали, що якщо їм заплатити, то вони за кілька годин вийдуть на площу не з жовтими, а з червоними прапорами”. “Евакуювалось” сімейство Шелестенків з Херсона ще у жовтні 2022 року, хоча сама Олена називає втечу з рідного міста – “відрядженням”. Зазначає, що не вірила до останнього, що росіяни здадуть місто, але вирішила перестрахуватись. Одразу Шелестенки попрямували до Москви, але там їх не прийняли, і, як вони вважають, не приділили належної уваги.
“Таке враження, що в Москві люди живуть у своєму окремому світі й не знають, що Херсон – це Росія, що там відбувся референдум”, – зазначає вона.
Ну і, звичайно, Олена Шелестенко розповіла росіянам, як зараз “страждають” херсонці і як вони сумують за часами російської окупації. “У Херсоні немає водопостачання, немає електрики, всі аптеки закриті, лікарні закриті, магазини не працюють, банки не працюють. Продуктів у місті немає, все пусто. Люди скаржаться на те, що ціни виросли у 20 разів”, – висловивила росіянам свою “експертну” думку Олена.
Тож виявляється, Олена Шелестенко з Кубані краще знає, як живе зараз звільнене від росіян місто, аніж самі херсонці. На щастя, вона, як і інші біглі “журналісти”, ніколи в Херсон не повернуться і будуть розповідати про “жахи” життя на правобережжі Херсонщини виключно зі студій російських ЗМІ. Підтверджує це і сама бігла херсонка: “На сьогодні я не впевнена, що хочу повернутись. Ми вже живемо на Кубані, “пустили тут коріння”. Багато людей, що залишились в Херсоні, вірять в Україну, і ми не хочемо жити з ними в одному місті. Тому я не хочу повертатись і жити там”.
kherson.ipc.org.ua