
Інформацію оприлюднено у офіційному Telegram-каналі "СтратКом ЗСУ" та на сторінці Facebook бригади.
Відео 406 бригади продемонструвало ефективність використання безпілотників для контрбатарейної боротьби. Зокрема для удару по гарматі "Гіацинт" армії рф використали маленький дрон і далекобійну зброю.
На початку запису камера показує 2А36 "Гіацинт-Б" - гармату, яка застигла на розчапірених стійках десь у лісистій місцевості.


У дописі Управління стратегічними комунікаціями зазначено, що удар ЗСУ знешкодив гармату, яка тероризувала Херсонщину.

Генштаб ЗСУ у крайньому звіті вкотре нагадав, що армія рф регулярно обстрілює населені пункти на правому березі Дніпра. Зокрема, станом на ранок 5 квітня постраждало 6 сіл, а також Херсон.
Можна припустити, що "Гіацинт" армії рф міг бути розташований, наприклад, неподалік від Національного природоохоронного парку. З тієї місцевості гармата мала б можливість обстрілювати половину правобережжя Херсонщини - від Дніпровського до Нової Каховки.

Стопкор