Ситуація з гуманітарною допомогою в Херсоні погіршується. Це після звільнення обласного центру 11 листопада минулого року перші півтора місяці був певний тренд – привезти в Херсон «гуманітарку» та зробити фото в центрі, на площі Свободи. Зараз все змінилося.
Про провали в роботі нашої місцевої влади щодо прийому, зберігання, розподілу та доставки тим, хто це дійсно потребує, гуманітарної допомоги говорили всі. Навіть зі зміною очільників області (Олександра Прокудіна призначили 7 лютого 2023 – ред.) та міста (Романа Мрочка призначили 2 березня 2023 – ред.) ситуація не змінилася. А тепер маємо наслідки: в місті значно зменшилася кількість волонтерів. Навіть волонтерські команди, які відпрацювали всю окупацію та складну зиму цього року, скорочують діяльність та й взагалі зачиняють штаби. Навіть проблеми проїзду через наші блок-пости – перепустки, посвідчення, логістичні труднощі з перекритими дорогами, з нестачею у волонтерів складських приміщень, перебоями з електрикою та дефіцитом пального – все завжди вирішуємо самостійно», – розповідає Володимир Косюк, голова ГО «Спілка журналістів «Альтернатива».
Журналісти-волонтери практично щодня надають адресну допомогу жителям обласного центру та передмістя. Не забувають й про села яким допомагали протягом усієї окупації. Підтримку в першу чергу отримують багатодітні сім’ї, люди з інвалідністю, ВПО та літні люди. Завдяки співпраці із багатьма міжнародними фондами, українськими громадськими організаціями та благодійниками з усіх куточків України та світу херсонці отримують різноманітні продуктові набори, засоби індивідуальної гігієни та побутової хімії, теплі ковдри та пледи.За останні три місяці ми реалізували два масштабних проєкти допомоги деокупованим селам Херсонщини за підтримки наших друзів із Міжнародної благодійної організації «Фонд Східна Європа». Наприкінці грудня та у січні доставили 9 тон продуктових наборів до шести сіл. А в березні вдвічі збільшили «обороти» і відвезли вже 18 тон продуктів до 12 сіл із п’яти громад області – Чорнобаївської, Станіславської, Білозерської, Дар’ївської та Херсонської. Усього допомогли близько 9 тисячам осіб», – розповідає Ірина Мєзєнцева, керівник проєкту «Продовжуємо підтримку деокупованих сіл Херсонщини».
Ще одна масштабна акція, яку зорганізувала волонтерська команда херсонських журналістів, називається «Теплі ковдри». Цього року волонтерам вдалося зібрати та передати херсонцям більше тисячі теплих зимових ковдр та вовняних пледів. Акція триває, результати команда підіб’є наприкінці квітня й обов’язково оприлюднить їх.«Продовжуємо підтримку деокупованих сіл Херсонщини» – проєкт ГО «Спілка журналістів «Альтернатива», що реалізується в межах програми «Шелтер», що впроваджується Фонд Східна Європа, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії через Посольство Королівства Данія в Україні Embassy of Denmark in Ukraine.