"Ми постійно працюємо, щоб такого не було. І не тільки влада це робить. Людей вчать, як себе поводити з вибухонебезпечними предметами. В наших громадах працюють групи розмінування, які роблять не лише свою професійну роботу, а й проводять інформаційну. Працівники Нацполіції та ДСНС збирають людей і розповідають, що треба робити, коли знаходиш такі предмети, якого типу є ці предмети", — розповів Соболевський.
Перший заступник голови облради каже, що така робота проводиться постійно.Він впевнений, що на нашій території не залишилось жодної людини, яка б не знала ці рекомендації, ці інструкції. Проте не всі дослуховуються.
"Не знаю, скільки потрібно ще таких трагічних випадків, щоб усі зрозуміли, що це серйозно, що це небезпечно. Є випадки, яких не повинно було бути. Людина знайшла цей предмет і свідомо почала з ним якісь маніпуляції. Коли людина просто потрапляє в мінну пастку — це зрозуміло, це ризики, які по області є для всіх рівномірно. Але коли людина могла б не чіпати цих предметів, а повідомити Нацполіцію та ДСНС, а замість цього почала ці "пелюстки" збирати з поля — це просто жахіття, і от цього не повинно бути насправді", — каже Соболевський.
Що відомо
- На Херсонщині за добу 25 березня четверо чоловіків підірвалися на російських мінах.
- Поблизу Великої Олександрівки у лісосмузі на російській вибухівці підірвався місцевий житель. Він отримав поранення рук та ніг.
- На Херсонщині у Бериславському районі 22 березня на російській вибухівці підірвався мирний житель. Він загинув на місці.
- На Херсонщині, у лісосмузі за селом Станіслав, на російській міні підірвався 18-річний хлопець.
- 20 березня вранці поблизу села Мала Олександрівка у лісі на російській міні підірвався 35-річний місцевий житель.
- Зведений піротехнічний загін знешкоджує вибухонебезпечні предмети на об’єктах інфраструктури звільненої частини Херсонської області: автошляхи, лінії електропередач та інші комунікації. Лише після їхнього розмінування піротехніки зможуть братися до огляду сільськогосподарських угідь.